Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu The Lady: Luc Besson se škrábe na vrchol. Pomocí političky

Luc Besson se vrací k tradičnějším filmovým žánrům. Jeho novým snímkem je životopisné drama o nositelce Nobelovy ceny míru Aun Schan Su Ťij.

Yeon proti zbraním

Nenásilná cesta?, Zdroj: distributor filmu

Francouzský režisér Luc Besson neměl v posledních několika letech štěstí na výběr témat svých filmů. Věnoval se trilogii o Arturovi a říši Minimojů a také natočil nepříliš úspěšný dobrodružný snímek Tajemství mumie. Jeho nový počin je životopisný film o životě barmské disidentky. Snad Besson obnoví své filmařské umění z osmdesátých a devadesátých let, kdy vznikly filmové legendy jako Magická hlubina, Brutální Nikita, Leon či Pátý element.

Nové Bessonovo dílo představuje život barmské opoziční političky Aun Schan Su Ťij, která se v zemi snažila o prosazení demokracie. Mezi lidem byla nazývána „Lady“, protože její pravé jméno bylo z politických důvodů zakázáno vyslovit. Hlavní role Aun Schan Su Ťij se zhostila Michelle Yeoh známá především z hongkongských akčních filmů, jejího manžela si zahrál David Thewlis.

Trailer staví na silných tématech – svoboda, naděje, smrt a také mateřská a manželská láska v kontrastu s vojenským násilím. Nechybí ani titulek, který upozorňuje, že film je natočen podle pravdivé události. Přestože upoutávka působí průměrně, snímek snad bude hoden této neobyčejné ženy.

The Lady

Francie/Velká Británie, 2011
Životopisný/Drama

Režie: Luc Besson
Hrají: Michelle Yeoh, David Thewlis, William Hope, Antony Hickling

Premiéra v USA: 17. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu The Lady: Luc Besson se škrábe na vrchol. Pomocí političky