Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Smrtonosná past: Opět v akci. John McClane řádí v Rusku

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

5. 10. 2012

Sice jde zatím jen o krátký teaser, přesto nová Smrtonosná past 5 vypadá nadmíru dobře. Budou v ní výbuchy, vtipy, mafiáni, ale hlavně John McClane.

video
play-sharp-fill

Bruce Willis se vrací do své asi nejznámější role Johna McClanea. Tentokrát už v pátém díle, který je v Americe pojmenován A Good Day to Die Hard, bude stíhat ruské mafiány. Potká i svého odloučeného synka, kterého musí zachránit před zlým ruským bossem. Samozřejmě při tom stihnou zachránit i půlku světa a zcela nepochopitelně jim do toho hraje Óda na radost.

Do režisérské sesle se posadil John Moore, který už má za sebou takové kousky jako Let Fénixe nebo Max Payne. McClanea jsme mohli naposledy vidět před pěti lety, kdy lezl po stíhačce a nechal vyhazovat do vzduchu helikoptéru díky přesně mířenému autu. Jméno režiséra napovídá, že tentokrát se poneseme na mírnější notě. Moore však zatím nemá žádný zářez, který by přesvědčoval o jeho kvalitách.

Podívejte se také na trailer k filmu Lay the Favorite. Willis tu vyměnil akčňák za komedii

„Bude tam několik skvělých fórů a několik skvělých McClainismů. Nebude to nic jako ‚nějaký idiot se motá kolem Moskvy a dělá vtipy o tom, že Amerika vyhrála studenou válku‘. Nebude to nic jako ‚zůstaňte u Smrtonosné pasti‘. Můžete si být jisti,“ uklidňoval v jednom z rozhovorů sám Moore.

Yippee ki-yay, motherfucker! Zdroj: Bontonfilm

Jak je vidět i v traileru, žádná velká herecká jména kromě samotného Willise neuvidíme (snad jen Sebastian Koch z nedávného českého filmu Ve stínu a Amaury Nolasco neboli Sucre z Útěku z vězení). Ukázka ale působí oproti čtvrtému dílu střízlivě a kromě tradičních výbuchů nebo honiček v autech neukazuje nic, kvůli čemu bychom se mohli už teď bát pátého dílu. Navíc dojde i na vtípky na adresu Jamese Bonda.

Jediná škoda pak je, že kvůli daňovým pobídkám se Smrtonosná past 5 bohužel netočila v Česku, byť tu velká naděje byla.

Smrtonosná past: Opět v akci (Good Day to Die Hard, A)

Akční / Krimi / Thriller
USA, 2013

Režie: John Moore
Hrají: Bruce Willis, Jai Courtney, Amaury Nolasco, Cole Hauser, Sebastian Koch, Julia Snigir, Anne Vyalitsyna, Mary Elizabeth Winstead, Megalyn Echikunwoke, Atilla Árpa, Roman Luknár

Premiéra v ČR: 14. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Smrtonosná past: Opět v akci. John McClane řádí v Rusku