Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Samsara: Poznejte svět, jak jste ho ještě neviděli. Možná

Redakce

Redakce

3. 5. 2012

Rozsáhlý dokumentární film Samsara navazuje na dnes už kultovní Baraku. A tvůrci slibují, že naváží důstojně. Čekají nás další estetické hody.

video
play-sharp-fill

Dokumentární film Samsara nám ukáže koloběh života na naší planetě ze široké škály úhlů. Podle prvních reakcí má být film stejně spektakulární jako jeho přechůdce. U nás ho čekejte spíše na DVD. Snímek se také bude soustředit na detailní zobrazení nejrůznějších aspektů světa.

„Tyto portréty tomu doopravdy dodávají sílu, ale jsou nesmírně těžké k naleznutí. Jsou tak trochu všude, ale obtížně se hledají,“ prohlásil o detailních, někdy i zpomalených scénách, producent Mark Magidson.

Čtěte také: Jak nám svět bez komentářů a scénáře představili bratři Scottové na Youtube

Styl dokumentu zůstává stejný, žádný příběh, žádný komentář, pouhé záběry poskládané do mozaiky, která nám má ukázat svět, ve kterém žijeme. Jenže od premiéry Baraky je tomu už dvacet let. A za dvacet let odteklo hodně vody. Ten různorodý svět nám mezitím ukázalo hodně lidí. Naposledy například bratři Scottové v Životu v jednom dni.

Stolní hra s lidskými osudy. Zdroj: youtube.com

V dnešní době bude mít Samsara těžší prosadit se ve změti dokumentárních kousků. Vzhledem ke kvalitám Baraky a slibům režiséra Rona Frickeho ale bude stát za to Samsaru dál sledovat. Trailer vypadá určitě hezky, v dnešní době se vymyká pouze uvedením použíté technologie natáčení.

Samsara

Dokumentární
USA, 2011

Režie: Ron Fricke

Premiéra ve Velké Británii: 31. srpna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Samsara: Poznejte svět, jak jste ho ještě neviděli. Možná