Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Piráti: Tvůrci Wallace a Gromita si střílí z Hunger Games

Redakce

Redakce

7. 4. 2012

Na scénu přichází nový trailer filmu Piráti jakožto parodie na Hunger Games. Studio, které stojí za oblíbenou sérií Wallace a Gromita, si pro nás připravilo další animák plný napětí, vtipů a trapných momentů.

video
play-sharp-fill

Kapitán lodi plné pirátů-smolařů sní o kýžené ceně Piráta roku. Musí ale porazit svého největšího rivala Černého Bellamyho. Celá posádka se proto vydává na dobrodružnou plavbu z pobřeží exotického Karibiku až do mlhavého viktoriánského Londýna, aby bojovali nejen meči, ale i pirátským vtipem a optimismem.

Britské studio Aardman se podílelo i na Velké vánoční jízdě, která bodovala u diváků všech věkových kategorií

„Dobrodružné příběhy dělají z pirátů něco navíc. Jsou plné exotických končin, modrého nebe, děl a kostýmů… Tomuto světu nelze odolat,“ říká o výběru tématu režisér Peter Lord.

Lord, ještě ve funkci výkonného producenta, má se svým středoškolským kamarádem Davidem Sproxtonem na svědomí řadu úspěšných animáků s Wallacem a Gromitem nebo také film Slepičí úlet. Tito dva založili studio Aardman Animations a dodnes přichází se samými trháky. Nejnovější z nich, Piráti, je stáli 20 měsíců těžké dřiny.

FOTO: Opice a její cedule z filmu Piráti

Opice nám chce něco sdělit. Zdroj: distributor filmu

V anglické verzi Pirátů se můžeme nejvíce těšit na vtipy pronášené ústy známých herců jako Hugh Grant, David Tennant, Martin Freeman a Jeremy Piven. A přeci jedné z nejvtipnějších postav nebude záměrně propůjčen hlas – přechytřelé opici jménem pan Bobo, která se dorozumívá pouze pomocí nápisů na cedulích.

Piráti

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Velká Británie / USA, 2012

Režie: Peter Lord, Jeff Newitt
Hrají: David Tennant, Martin Freeman, Salma Hayek, Jeremy Piven, Brendan Gleeson, Hugh Grant, Ashley Jensen, Imelda Stauton

Premiéra v ČR: 26. dubna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Piráti: Tvůrci Wallace a Gromita si střílí z Hunger Games