Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Moneyball: Dosáhne Brad Pitt vítězství na dvou frontách?

Marek Benda

Marek Benda

8. 7. 2011

OBR: MoneyballGenerální manažer baseballového týmu Oakland A’s Billy Beane není zastánce klasických, léty prověřených praktik o sestavování mužstva. Obchází práci pověřených scoutů a do svého týmu za velmi nízký rozpočet angažuje hráče s vadami, ale se schopností vyhrávat. Je to dobrý tah?

OBR: Moneyball

Odcházím. Napiš mi, jak jsme dopadli. Zdroj: youtube.com

Režisér filmu Moneyball Bennett Miller podruhé sází na životopisné drama. Za film Capote si odnesl Philip Seymour Hoffman cenu akademie za hlavní herecký výkon. Teď se objeví ve vedlejší roli a štafetu hlavní postavy po něm převezme Brad Pitt. Má šanci získat vytouženou zlatou sošku Oscara? Nahrává tomu žánr, téma a v neposlední řadě i datum uvedení snímku.

První minuta traileru však nenapovídá těmto ambicím. Zpočátku vše vypadá, jako by se jednalo o komedii typu Trestná lavice. Veselá hudba a vtipy na úrovni pobaví, ale to je vše. Přibližně v polovině se atmosféra obrátí a dostáváme to, co od podobného snímku očekáváme.

Bude záležet na tom, jak se obě roviny namixují do snad úhledného a vyváženého celku. A to by se mohlo povést. Přece tu práci nedělají poprvé.

Moneyball

USA, 2011
Životopisný/Drama/Sportovní

Režie: Bennett Miller
Hrají: Brad Pitt, Jonah Hill, Robin Wright, Philip Seymour Hoffman, Chris Pratt, Kathryn Morris, Tammy Blanchard

Premiéra v ČR: 1. prosince 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Moneyball: Dosáhne Brad Pitt vítězství na dvou frontách?