Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Melancholia. Chaos vládne a s ním i „Antikrist“ Lars von Trier

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

10. 4. 2011

Nový film kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera s názvem Melancholia se po téměř ročních přípravách dostal do své konečné fáze. Již za měsíc bude drásat nervy poroty filmového festivalu v Cannes. Malou ochutnávkou, kterou jistě nepohrdne žádný z vyznavačů filmového umění, je vůbec první plnohodnotný trailer.

Legendární scéna z filmu Antikrist, Zdroj: distributor filmu

Lars von Trier vždy patřil mezi vůbec nejlepší filmové tvůrce starého kontinentu. Ruku v ruce s režijními kvalitami jde také jeho fascinace temnými zákoutími lidské duše, které se nebojí na filmové plátno přenést v explicitním a nekompromisním balení. Své prohlubující se psychické problémy, kterými trpěl v roce 2008, přetavil do jednoho z nejkontroverznějších filmů posledních let – Antikrista.

Ve svém nejnovějším snímku Melancholia zdánlivě od sexuální otevřenosti a bestiální brutality upustil. Film se totiž bude točit okolo křehkého vztahu dvou sester, který dostane nový rozměr tváří v tvář možnému zániku planety Země. Jak je ale u Triera známo, brutalita a psychologická drásavost si u něj najdou cestu i do těch nejjemnějších příběhů.

První ukázka z filmu jasně napovídá, že po formální stránce Trier navazuje na svůj předchozí snímek. Kombinace ruční kamery a esteticky úžasných zpomalených záběrů tedy přetrvává, zajímavě pojaté počítačové triky pak více než překvapí. Na rozdíl od ukázek na Antikrista zde Trier naštěstí nehraje na prvoplánově šokující násilí, které by atmosféru celého traileru srazilo o několik stupňů níže.

Melancholia

Drama/Sci-Fi/Thriller
Dánsko/Švédsko/Itálie/Francie, 2011

Režie: Lars von Trier
Hrají: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Charlotte Rampling, Udo Kier, Alexander Skarsgård, Stellan Skarsgård, John Hurt, Jesper Christensen, Brady Corbet

Premiéra v Dánsku: 26. května 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Melancholia. Chaos vládne a s ním i „Antikrist“ Lars von Trier