Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer Flight: Režisér Forresta Gumpa se vrací k hraným filmům

Redakce

Redakce

16. 6. 2012

FOTO: Denzel Washington ve filmu FlightÚspěšný režisér Robert Zemeckis natočil svůj poslední hraný film v roce 2000. Od té doby se věnoval pouze produkci animovaných snímků, které zrovna nejúspěšnější nebyly. Letos nás ale čeká jeho nový hraný film Flight.

video
play-sharp-fill

Když se řekne Robert Zemeckis, diváci si většinou vybaví jeho sérii filmů Návrat do budoucnosti, nebo neméně známého Forresta Gumpa, za kterého získal také Oscara za režii. Svůj poslední film s reálnými herci Pod povrchem natočil před dvanácti lety.

Přečtěte si také recenzi na Zemeckisův poslední film Vánoční koleda

Už v listopadu se ale můžeme těšit na zbrusu nové drama Flight. V hlavní roli pilota Whipa není však, jak by se dalo čekat, Tom Hanks. Kapitánská čepice by Hanksovi jistě slušela, hlavní roli však obsadil Denzel Washington (Nepřítel pod ochranou).

Washington si zahrál hlavního pilota dopravního letadla. Při jednom z jeho letů se stroj porouchá a hrozí jeho pád. Whip je však zkušený pilot, zachová klidnou hlavu a riskantním manévrem zachrání necelou stovku lidí na palubě. V nemocnici je mu dokonce řečeno: „Způsob, jakým jste přistál s letadlem, není nic menšího než zázrak.“ Je z něj opravdový hrdina. Jeho hrdinství ale končí ve chvíli, kdy se zjistí, že když nasedal do letadla, byl pod vlivem alkoholu a drog.

FOTO: Denzel Washington ve filmu Flight

Kapitán letu Denzel Washington. Zdroj: distributor filmu

Trailer toho odhaluje celkem hodně. Napětí při padajícím letadle už rozhodně nebude tolik napínavé, když víme, že se většina lidí zachrání. To ale není hlavní zápletka, celý průběh příběhu stále zůstává zahalen. Z traileru je patrné, že se bude jednat o pořádné drama, a už jen ukázka přiměje diváka přemýšlet o tom, kde je spravedlnost. Kromě Washingtona se můžeme těšit i na další skvělé herce, jako jsou třeba John Goodman nebo Bruce Greenwood.

Flight

Drama
USA, 2012

Režie: Robert Zemeckis
Hrají: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman, Don Cheadle, Nadine Velazquez, Bruce Greenwood, Melissa Leo, James Badge Dale, Tamara Tunie, Brian Geraghty, Rhoda Griffis, Garcelle Beauvais, Ric Reitz

Premiéra v USA: 2. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Flight: Režisér Forresta Gumpa se vrací k hraným filmům