Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Black Gold: Banderas a Strong stojí na počátku boje o ropu

Marek Benda

Marek Benda

4. 11. 2011

OBR: Black GoldPříběh je zasazen do 30. let 20. století v Saúdské Arábii. Svět začíná šílet kvůli černému zlatu: ropě. Budoucnost státu leží na bedrech arabského prince, který se musí rozhodnout, zdali půjde konzervativní (vlastní otec) či liberální (nevlastní otec) cestou.

OBR: Black Gold

Pozor, ropa je hořlavá Zdroj: distributor filmu

Film Black Gold vychází z novely Hanse Ruesche South of the Heart: A Novel of Modern Arabia. Na scénáři se podílel také režisér snímku Jean-Jacques Annaud, který již dovedl Brada Pitta do Tibetu a Juda Lawa umístil do prostředí bitvy o Stalingrad. Nyní posílá na poušť, kde dochází k počátku ropného boomu, Antonia Banderase, Marka Stronga a krásnou Freidu Pinto.

Trailer snímku je převážně záležitostí dialogů, které však silně vtahují do děje. Navíc si můžeme všimnout velkolepé výpravy, úchvatných záběrů exteriérů a rodící se romance ve velkém stylu se smutným koncem. Jakmile do hry vstoupí ropa, začíná se rozjíždět vlak, plně naložený dech beroucími scénami průjezdu stovek koní, získávající na síle, když se do opozice postaví moderní zbraně. Mladý princ musí jednat.

Mark Strong mluví o projektu se zápalem: „Už když jsem četl scénář v Cannes, naprosto mě dostal. Dlouho jsem neviděl tak epický scénář. Ihned mi přišel na mysl film Lawrence z Arábie.“ Ukázka jen potvrzuje jeho slova.

Black Gold

Francie, 2011
Drama

Režie: Jean-Jacques Annaud
Hrají: Tahar Rahim, Antonio Banderas, Marfk Strong, Freida Pinto, Liya Kebede, Eriq Ebouaney, Jamal Awar, Mostafa Gaafar, Jan Uddin

Premiéra v USA: 23. prosince 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Black Gold: Banderas a Strong stojí na počátku boje o ropu