Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu A Dangerous Method: Mortensen jako Freud prozkoumá vaše sexuálno

Marek Benda

Marek Benda

24. 6. 2011

OBR: A Dangerous MethodFilm A Dangerous Method vypráví o dvou nadějných psychiatrech a jejich vztahu v předvečer první světové války. Kdo by snad ještě neznal zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda a jeho žáka Carla Gustava Junga, má teď možnost se s nimi setkat. Mezi ně se navíc zaplete jedna problémová, avšak nesmírně krásná dívka Sabina Spielrein.

OBR: A Dangerous Method

Sherlock Holmes psychologie: Sigmund Freud, Zdroj: youtube.com

Film A Dangerous Method přináší opět spolupráci (jejich předchozími společnými projekty byly snímky Dějiny násilí a Východní přísliby) režiséra Davida Cronenberga a jeho dvorního herce Vigga Mortensena, který ztvární rodáka z Příboru na Moravě. Dále se můžeme těšit na Michaela Fassbendera (Carl G. Jung), Keiru Knightley (Sabina) nebo Vincenta Cassela.

První trailer nám za doprovodu skvostné hudby nabízí historické drama setkání dvou velkých mozků psychologie. Jsme svědky náznaků jejich léčebných metod. Herecké trio se v kulisách počátku dvacátého století překonává ve svých hereckých výrazech. Gradace ukázky je posílena psanými vsuvkami (nejtemnější touhy apod.).

Trailer skončí dřív, než je divák nasycen. Tak zbývá pouze vyčkávat na další trailer anebo na samotný film, až dorazí do kin. Kdy to však bude v ČR, není prozatím známo.

A Dangerous Method

Francie/VB/Německo/Kanada/Švýcarsko, 2011
Drama/Thriller

Režie: David Cronenberg
Hrají: Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Keira Knightley, Vincent Cassel, Sarah Gadon, Katharina Palm, André Hennicke, Arndt Schwering – Sohnrey

Premiéra v Německu: 10. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu A Dangerous Method: Mortensen jako Freud prozkoumá vaše sexuálno