Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer: Film In the Land of Blood and Honey je krvavý debut Angeliny Jolie

Marek Benda

Marek Benda

25. 10. 2011

Foto: Angelina-Jolie-The-Tourist1Filmový rám nás zavede zpět do zvěrstev bosenské války, která zuřila v 90. letech. Příběh nabídne utrpení místních civilistů, vojáků a zajatců. Na pozadí tohoto konfliktu však vykvetla láska mezi srbským správcem tábora a muslimskou ženou.

Foto: Angelina-Jolie-The-Tourist1

Angelina Jolie si vyzkoušela i režírovat, Zdroj: distributor filmu

V hlavních rolích (ani v těch vedlejších) nečekejte žádná známá jména. Pro větší autentičnost si ve filmu In the Land of Blood and Honey zahrají místní herci, z části sami potomci války. Ve snímku je použita jak angličtina, tak místní jazyky jako srbština či chorvatština.

A kdopak má na starost toto sociální drama? Další hollywoodská herecká hvězda, které nestačí stát před kamerou, a tak následovala řadu případů svých hereckých kolegů a schovala se za kameru. Angelina Jolie nejenže snímek se závažným tématem režíruje, dokonce si k němu napsala i scénář.

Co si o svém filmu Angelina myslí? Je prý univerzální a pro každého

Trailer se zaměřuje především na syntézu romantického žánru a válečného konfliktu. Jedna část může ovlivnit tu druhou. Díváme se tedy na schéma, které je ve světové i domácí kinematografii známé. Rychlý střih akčních scén, které nás připravují na zdánlivě zakázanou lásku na pozadí války, spolu s emotivní hudbou zdůrazňují sílu dramatu.

Velkým plusem může být sázka na autentičnost. Otázkou však zůstává, zdali si Angelina neukousla příliš velké sousto na svůj režijní debut. Do tématu se jistě autorka dokáže patřičně vcítit, ale bude to znát i z filmového plátna?

In the Land of Blood and Honey

USA, 2011
Drama/Romantický/Válečný

Režie: Angelina Jolie
Hrají: Zana Marjanovic, Goran Kostic, Branko Djuric, Rade Serbedzija, Nikola Djuricko, Dolya Gavanski

Premiéra v USA: 23. posince 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer: Film In the Land of Blood and Honey je krvavý debut Angeliny Jolie