Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Tragédie na jihoafrickém koncertě Linkin Park má jednu oběť. Zřítilo se lešení

Radka Tichá

Radka Tichá

3. 12. 2012

Obrovské neštěstí se přihodilo při nedávném koncertu skupiny Linkin Park v jihoafrickém Kapském Městě. V důsledku větru se zřítilo lešení přímo mezi fanoušky.

FOTO: Linkin Park

Linkin Park Zdroj: myspace.com

Tragédie se udála před stadionem Green Point v hlavním městě Jihoafrické republiky, kde kapela 7. listopadu hrála. Vinou silného vichru se zřítila nosná konstrukce reklamního poutače přímo mezi publikum. Dvanáct diváků muselo být hospitalizováno, jedna žena svým zraněním podlehla krátce po převozu do nemocnice. Média uvádí, že dalších dvacet lidí bylo ošetřeno přímo v areálu.

Čtěte také o koncertu Anthrax v Praze

Linkin Park později reagovali na sociální síti Facebook: „Po dnešním vystoupení jsme byli informováni, že několik lidí utrpělo zranění kvůli pádu billboardu společnosti Lucozade. Chtěli bychom vyjádřit hlubokou lítost a obavy o ty, kteří byli zasaženi. Zároveň i upřímnou soustrast rodině fanynky, jež kvůli nehodě zemřela.“ Dále dodali: „I když nemáme nic společného se stavbou poutače, bereme bezpečnost našich fanoušků velmi vážně a naše myšlenky jsou se všemi, kteří byli poškozeni touto událostí.“

Mateřská společnost Lucozade GlaxoSmithKline se vyjádřila na síti Twitter se slovy: „GSK & Lucozade tímto vyjadřují obrovský smutek nad nehodou, jež se odehrála. Modlíme se za oběti i jejich rodiny.“ Mluvčí Kapského města uvedl, že vše bylo před akcí zkontrolováno statiky a certifikováno jako bezpečné.

Linkin Park jsou momentálně na turné k aktuálnímu albu Living Things. Video k jejich singlu Burn It Down bylo letos nominováno na cenu MTV Video Music Award za nejlepší klip.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tragédie na jihoafrickém koncertě Linkin Park má jednu oběť. Zřítilo se lešení