Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Heavy metalová legenda Anthrax míří do Prahy. Zahrají zde 3. prosince

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

30. 11. 2012

Proslulá americká heavy metalová formace Anthrax míří do Prahy. V pondělí 3. prosince zakoncertuje v Lucerna Music Baru.

Anthrax Zdroj: pořadatel koncertu

Před třiceti lety kytarista Scott Ian a baskytarista Danny Lilker listovali učebnicí biologie a do oka jim padlo slovo Anthrax. Pojmenovali po něm svou kapelu a budoucí metalová legenda byla na světě.

Anthrax bývá zmiňován jako jeden z takzvané Velké čtyřky heavy metalu společně s kapelami Slayer, Megadeth a Metallica. Z jejich nejznámějších songů připomeňme crossoverový hit vzniklý ve spolupráci s Public Enemy z roku 1991 nazvaný Bring the Noise.

V roce 2009 odešel z kapely zpěvák John Bush a ostatní členové se obrátili na Joeyho Belladonnu. Scott o tom říká: “Věděli jsme, že to byl ten pravý člověk, který nás reprezentoval na koncertech Velké Čtyřky, a že to musí být člověk, který s námi natočí novou desku!”

Joey na nabídku kývl a kapela se pustila do práce na desátém studiovém albu Worship Music. Jako producenti se na nahrávce podíleli Rob Caggiano a Jay Ruston (oba nominováni na Grammy). Album vyšlo v roce 2011 a časopis Metal Rules jej zvolil metalovým albem roku.

Skladby z této podařené nahrávky po víkendu dozajista zazní i v Praze. Kdo chce pocítit zhoubné účinky Anthraxu, má se dostavit v pondělí 3.prosince od 20 hodin do Lucerna Music Baru. Vstupenky za 590 korun jsou k dispozici jednak v klasických sítích předprodeje, jednak v pokladně Lucerna Music Baru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Heavy metalová legenda Anthrax míří do Prahy. Zahrají zde 3. prosince