Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Toužíte po legendárním komiksu Action #1? Jedině za dva miliony dolarů

Redakce

Redakce

30. 10. 2011

Komiks Action #1 je slavný ze tří důvodů. Prvně se zde objevil nehynoucí Superman, je ve vynikajícím stavu a zatřetí se nejspíše jedná o komiks, který byl ukraden ze sbírky Nicolase Cage. Teď se tento výtisk opět objevil a chystá do aukce.

Komiks Action #1

Komiks Action #1, první v němž se objevil Superman, z roku 1938 je vzácný především díky svému vynikajícímu stavu. V aukci byl již jednou vydražen za 1,5 milionu dolarů. Stejně oceňovaná kopie tohoto komiksu však byla v roce 2000 ukradena ze sbírky Nicolase Cage, který vždy přiznával, že je velký fanoušek komiksů.

Je možné, že právě tato kopie nyní míří do aukce, která může přebít všechny komikové aukční rekordy. Ač se totiž Nicolas Cage o komiks přihlásil, není dostatek důkazů, které by potvrdily, že právě tento komiks je oním ukradeným kusem.

Čtěte: Komiks Daredevil: Rok jedna. Superhrdinský invalida se vrací

Do nadcházející aukce přichází komiks Action #1 se stupněm 9,0. Tyto stupně přiděluje společnost CGC (Certified Guaranty Company) a její stupnice je ovlivněna výjimečností a dobrým stavem oceňovaného zboží. Pro komiks, který je starý 74 let, je zařazení do stupně 9,0 téměř neuvěřitelné. První vydražený komiks Action # 1 se stupněm 8,5 byl prodán v aukci za 1,5 milionů dolarů.

Je tedy velmi pravděpodobné, že v následující aukci se cena tohoto ceněného komiksu vyšplhá ještě výš. Pokud tedy někdo máte zájem a přebytečné dva miliony dolarů (cca 36 mil korun) v kasičce, buďte ve střehu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Toužíte po legendárním komiksu Action #1? Jedině za dva miliony dolarů