Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

TOP NEJ: Podívejte se na luxusní módní skvosty světa

Redakce

Redakce

3. 10. 2010

FOTO: Luxusní módaV dnešní době si můžete koupit skoro cokoli, záleží jen na tom, kolik máte peněz, jakou máte vášeň a kolik jste ochotni investovat. Ty nejluxusnější skvosty, pikantnosti a originály si ale pořídí jen opravdoví boháči a fanoušci zároveň. Některé záležitosti totiž jakoby postrádají pozemskost a rozum se nad nimi pozastavuje. Představíme vám několik extra luxusních libůstek ze světa módy, které si může dovolit jen málokterý smrtelník.

FOTO: Luxusní móda

Zdroj: New Yorker

Módní oblečení, různé doplňky, šperky a boty. Některé ženy, a dnes také muži jsou za tyto kousky schopni utratit astronomické částky. Ale když se zamyslíme, proč ne! Pokud má člověk dostatek prostředků, může si udělat radost nějakým tím opravdu přepychovým skvostem.

Dnes si představíme nejdražší módní doplňky na světě.

FOTO: Nejdražší kabelka na světě

Nejdražší kabelka na světě, Zdroj: 3.bp.blogspot.com, elitechoice.org

Nejdražší kabelka

Kabelky jsou velkou ženskou slabostí. Zatím nejdražší z nich vytvořil světoznámý japonský návrhář Ginza Tanaka. Má hodnotu přibližně milion liber (cca 28 milionů korun) a je celá vyrobena z platiny a diamantů, kterých je tam přes dva tisíce.

Dá se rozdělit na jednotlivé kousky, takže např. pásek ozdobený diamanty může vyvolená majitelka odepnout a nosit ho jako náhrdelník či náramek. Sundat lze z kabelky i nejexkluzivnější drahokam – osmikarátový diamant ve tvaru srdce, který poslouží třeba jako brož. Jak praktický dárek!

FOTO: Nejdražší prsten na světě

Nejdražší prsten na světě a jeho modrý diamant, Zdroj: nobleconcierge.pl, lazydesis.com

Nejdražší prsten

Nejdražší prsten na světě nese název Chopard Blue Diamond Ring a je to opravdu perlička, před kterou všechny ostatní drahé prsteny vypadají téměř jako tretky. Má totiž jedinečný obrovský oválný modrý diamant, ten patří mezi nejdražší na světě. Dále je vyrobený z 18karátového bílého zlata a dalších diamantů.

Prsten má hodnotu 16,26 milionů dolarů (cca 280 milionů korun). Nádherný šperk za absolutně nepředstavitelnou částku.

FOTO: Nejdražší náhrdelník na světě

Nejdražší náhrdelník na světě, Zdroj: celemai-iuliaz.blogspot.com, liplog.jp

Nejdražší náhrdelník

Nejhodnotnější náhrdelník na světě nese název Garrard’s Heart of the Kingdom Ruby a má 40,63 karátů. Je posázen 155 diamanty a uprostřed dominuje obrovský barmský rubín ve tvaru srdce. Zvláště cenný je vzhledem k jeho mimořádné velikosti.

A ke všemu barmské rubíny jsou nejvyhledávanější ze všech odrůd rubínů, a to kvůli jejich krvavě červenému odstínu. Cena náhrdelníku je 14 milionů dolarů (cca 253 milionů korun).

FOTO: Nejdražší dámské hodinky na světě

Nejdražší dámské hodinky na světě, Zdroj: top10ranks.com

Nejdražší dámské hodinky

Autorem nejdražších dámských hodinek je značka Chopard, která je představila ve stylu luxusního náramku. Ciferník hodinek je uprostřed, obklopený třemi velkými diamanty ve tvaru srdce: 15karátový růžový, 12karátový modrý a 11karátový bílý. Vše dále obklopuje dalších asi 600 žlutých diamantů posázených vedle 91 bezbarvých.

A tak není divu, že cena těchto zhýčkaných hodinek je vážně astronomická – 25 milionů dolarů (452 milionů korun) je absolutní rekord a špička ledovce. Krásná ozdoba, jen musíte mít v zádech početnou skupinku bodyguardů.

FOTO: Nejdražší pánské hodinky na světě

Nejdražší pánské hodinky na světě, Zdroj: thelonglostsoul.blogspot.com

Nejdražší pánské hodinky

Patek Phillippe Supercomplication jsou kapesní hodinky, které vyrobil slavný hodinář Patek Philippe pro amerického bankéře Henryho Gravese ml. Trvalo mu to čtyři roky a dokončeny byly v roce 1932, tudíž jsou i starožitným skvostem. Jsou ze žlutého zlata a mají dvě tváře. V roce 1999 byly zakoupeny v aukci za 11 milionů dolarů (cca 200 milionů korun).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP NEJ: Podívejte se na luxusní módní skvosty světa