×
TOPZINE.cz

TOP 8 filmů, ve kterých se rozhodně nedočkáte happy endu

Každý jistě zná rčení: žili šťastně až do smrti, ale ne vždy to musí platit. Smrt totiž přichází obvykle dříve, než bychom čekali. Pojďme si připomenout osm špatných konců, které jsme ve filmech mohli vidět.

Jednoho ze špatných konců se dočkal i Ježíš Kristus, Zdroj: distributor filmu

Umučení Krista

Vstal z mrtvých, stal se ikonou nového náboženství a zavedl pravidlo, že se vším je třeba počkat až tři dny. Jak skončil? Jak známe ze všech filmů nebo muzikálu Jesus Christ Superstar – na kříži.

Titanic

Nejohranější příběh (pokud nepočítáme americké romantické komedie s opravdovým happy endem) všech dob a zároveň největší milostný příběh (pokud nebereme v potaz Romea a Julii) na pozadí nejproslulejší katastrofy století. Nic na světě je nemohlo rozdělit. Až jednou ta velká loď narazila do ledovce…

Let č. 93

V dramatu o únosu letu č. 93 teroristy se jim cestující odváží postavit. Podaří se jim získat kontrolu nad letadlem, ovšem ne dost brzo, aby se zachránili, a tak ho alespoň strhnou mimo obydlené čtvrti. Jejich hrdinství a záchrana washingtonského Capitolu jsou už jen proto, že jde o skutečnou událost, neslučitelné se životem.

Frankenstein

Jak dopadne život monstrózní zrůdy, které se všichni vesničané z okolí bojí? Jak nečekaně – smrtí.

Sedm životů

Jak skončí Will Smith, když při automobilové nehodě zabije sedm lidí a už v první scéně vám řekne, že jde spáchat sebevraždu? Nakonec z toho ale vyjde jako hrdina – zemře, ovšem sedmi dalším lidem jejich život vrátí.

Planeta opic

Případy, kdy se lidstvo vyhubí samo? To už známe. Ale co takové opice? Chovají se jinak než my, nebo je ovládají stejné touhy? Z několikrát předělávaného snímku Planeta opic je zřejmé, že nám jsou podobné více, než si myslíme.

Requiem za sen

Není radno si zahrávat s drogami a prášky na hubnutí, které přivádí závislé lidi k prostituci nebo do vězení. Tací lidé končí na elektrošocích a už z prvních minut Requiemu za sen musí být divákovi jasné, že ani tohle nemůže dopadnout dobře…

Poslední píseň

Jak už názvem napovídá, ani tento film nebude procházka růžovou zahradou. Je trávení léta se svým otcem pro teenagerku Ronnie (Miley Cyrus) zrovna tím největším problémem? Nebo nám dokáže děj zkomplikovat i minulost a prostředí nemocnice?Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..