Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

TOP 7 filmů, u kterých vám bude zima. K nim si raději vemte deku

Tomáš Dolejš

Tomáš Dolejš

8. 1. 2012

Venku je několik stupňů pod nulou, člověk by ani psa nevyhnal… To je ta pravá zima. Ale nejenom za okny, ale i ve filmech může být pořádně chladno. Pojďme se podívat na ty, které se odehrávají v mrazivém počasí.

K2

Úžasný film z devadesátých let minulého století se odehrává hlavně v krásné krajině pohoří Karakoram. Dvojice mužů (Michael Biehn, Matt Craven) se přidá k horolezecké výpravě a snaží se pokořit druhou nejvyšší horu světa, K2. Avšak jejich cesta je velmi nebezpečná. Celou atmosféru filmu doplňuje skvělá hudba známého skladatele Hanse Zimmera.

Cliffhanger

Další film z hor, avšak zde nejde pouze o horolezectví. Tentokrát se v horách koná velká bankovní loupež. Doprostřed horského údolí omylem dopadnou kufry s penězi a bývalý horský náčelník (Sylvester Stallone) je zajat a pověřen tím, aby je nalezl. Snímek je trochu akčnějšího rázu, ale stále mu dominuje mrazivé prostředí hor.

OBR: The Shining

A teď tě sním!, Zdroj: distributor filmu

Osvícení

Horor se odehrává v odlehlém horském hotelu, který spravuje spisovatel, jenž hledal klidné místo pro psaní. Má to jeden háček: dříve zde bydlel muž, který ze samoty zešílel a zavraždil svou rodinu. Hlavní hrdina časem také začne zjišťovat, že postupně přichází o rozum… U tohoto filmu vám nebude zima pouze z krajiny, ale bude vám běhat mráz po zádech i z děje.

Věc

O trochu katastrofálnější snímek, který nás zavede na území rozlehlé, opuštěné Antarktidy. Ke skupince vědců se náhodou připlete pes, který je nakažený záhadným mimozemským virem. Ten se časem přenese i na vědce, a tak začíná boj na život a na smrt. To vše v -25°C ve sněhové bouři, daleko od civilizace…

Přečtěte si i recenzi nového prequelu Věc: Počátek

Polární expres

Úplně jiný film než předchozí zmíněné. Už jenom tím, že je to animák. Tento snímek z roku 2004 je o chlapci, který věří v Santu. Může být skutečný, nebo tu jde jen o pouhý sen? Jednu z hlavních rolí zde ztvárnil Tom Hanks, který hraje strojvedoucího vlaku, jenž jede na severní pól. I animovaná zimní krajina může být krásná, ne?

Snowboarďáci

Nyní něco málo z české tvorby. Kdo by neznal tuhle zimní komedii s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem? Spousty vtipných hlášek a scén, a to všechno v prostředí českých Krkonoš. Jízda na snowboardu a legendární písnička On My Head od Dana Bárty, to je prostě nezapomenutelná česká zimní komedie.

FOTO: Sněženky a Machři

Známá trojice Viki, Karel a Radek

Sněženky a machři

Jak se říká, to nejlepší nakonec. Všichni musí znát pamětné hlášky jako „Vydrž, Prťka, vydrž!“ nebo „Je to dál, ale zato horší cesta“, nemluvě o dřepkinsu. Děj se odehrává na horské chatě a jistě to není žádný neznámý scénář pro středoškolské studenty, kteří se stále snažili, snaží a budou snažit pašovat zakázané věci na lyžáky, k tomu všemu ještě ignorování večerky, mejdany na pokojích…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 7 filmů, u kterých vám bude zima. K nim si raději vemte deku