×
TOPZINE.cz

TOP 7 filmů, u kterých vám bude zima. K nim si raději vemte deku

FOTO: Hory
Drsné klima kanadské Alberty? Pro Češku žádný problém!, Zdroj: sxc.hu

Venku je několik stupňů pod nulou, člověk by ani psa nevyhnal… To je ta pravá zima. Ale nejenom za okny, ale i ve filmech může být pořádně chladno. Pojďme se podívat na ty, které se odehrávají v mrazivém počasí.

K2

Úžasný film z devadesátých let minulého století se odehrává hlavně v krásné krajině pohoří Karakoram. Dvojice mužů (Michael Biehn, Matt Craven) se přidá k horolezecké výpravě a snaží se pokořit druhou nejvyšší horu světa, K2. Avšak jejich cesta je velmi nebezpečná. Celou atmosféru filmu doplňuje skvělá hudba známého skladatele Hanse Zimmera.

Cliffhanger

Další film z hor, avšak zde nejde pouze o horolezectví. Tentokrát se v horách koná velká bankovní loupež. Doprostřed horského údolí omylem dopadnou kufry s penězi a bývalý horský náčelník (Sylvester Stallone) je zajat a pověřen tím, aby je nalezl. Snímek je trochu akčnějšího rázu, ale stále mu dominuje mrazivé prostředí hor.

OBR: The Shining
A teď tě sním!, Zdroj: distributor filmu

Osvícení

Horor se odehrává v odlehlém horském hotelu, který spravuje spisovatel, jenž hledal klidné místo pro psaní. Má to jeden háček: dříve zde bydlel muž, který ze samoty zešílel a zavraždil svou rodinu. Hlavní hrdina časem také začne zjišťovat, že postupně přichází o rozum… U tohoto filmu vám nebude zima pouze z krajiny, ale bude vám běhat mráz po zádech i z děje.

Věc

O trochu katastrofálnější snímek, který nás zavede na území rozlehlé, opuštěné Antarktidy. Ke skupince vědců se náhodou připlete pes, který je nakažený záhadným mimozemským virem. Ten se časem přenese i na vědce, a tak začíná boj na život a na smrt. To vše v -25°C ve sněhové bouři, daleko od civilizace…

Přečtěte si i recenzi nového prequelu Věc: Počátek

Polární expres

Úplně jiný film než předchozí zmíněné. Už jenom tím, že je to animák. Tento snímek z roku 2004 je o chlapci, který věří v Santu. Může být skutečný, nebo tu jde jen o pouhý sen? Jednu z hlavních rolí zde ztvárnil Tom Hanks, který hraje strojvedoucího vlaku, jenž jede na severní pól. I animovaná zimní krajina může být krásná, ne?

Snowboarďáci

Nyní něco málo z české tvorby. Kdo by neznal tuhle zimní komedii s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem? Spousty vtipných hlášek a scén, a to všechno v prostředí českých Krkonoš. Jízda na snowboardu a legendární písnička On My Head od Dana Bárty, to je prostě nezapomenutelná česká zimní komedie.

FOTO: Sněženky a Machři
Známá trojice Viki, Karel a Radek

Sněženky a machři

Jak se říká, to nejlepší nakonec. Všichni musí znát pamětné hlášky jako „Vydrž, Prťka, vydrž!“ nebo „Je to dál, ale zato horší cesta“, nemluvě o dřepkinsu. Děj se odehrává na horské chatě a jistě to není žádný neznámý scénář pro středoškolské studenty, kteří se stále snažili, snaží a budou snažit pašovat zakázané věci na lyžáky, k tomu všemu ještě ignorování večerky, mejdany na pokojích…

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..