Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmy o krasobruslení a jiných zimních sportech. Vybrali jsme 6 nej

Tomáš Dolejš

Tomáš Dolejš

28. 2. 2012

Spousty lidí provozuje nějaký zimní sport. Ať už lyžují či bruslí, jezdí na saních nebo i té igelitové tašce, všechno je zábavné. TOPZINE.cz pro vás připravil seznam těch nejlepších filmů o zimních sportech.

I Jamajčani můžou bobovat, Zdroj: distributor filmu

6. Ledové sny (Ice Castles, 2010)

Romantický film z prostředí krasobruslení. Pojednává o mladé dívce, která se pomalu stává krasobruslařkou, ale jednoho dne oslepne. Proto potřebuje někoho, kdo jí pomůže dál se zdokonalovat a splnit její sen. Jde o takový ten doják, u kterého si především citlivé povahy pobrečí, ale z filmařského hlediska je přesto snímek dobře pojatý a zpracovaný.

5. Sjezdař (Downhill Racer, 1969)

Americké drama z trochu dávnější doby, kdy lyže byly dvě dubová prkna a kdy se nevyhrávalo pro peníze, ale pro slávu a zájem dívek. V hlavní roli se představil Robert Redford, který uchvacuje nejen diváky svými lyžařskými schopnostmi.

4. Hokejový zázrak (Miracle, 2004)

Film natočený podle skutečné události na olympijských hrách v roce 1980, kdy tým Spojených států porazil zdánlivě nepřemožitelný tým tehdejšího Sovětského svazu. I když je snímek mírně vlastenecký (pro koho asi), i přesto je povedený, alespoň z hokejového hlediska.

3. Ledové ostří (The Cutting Edge, 1992)

Další romantický kousek a opět o krasobruslení. Pojednává o tom, jak se bývalý hokejista dá dohromady s krasobruslařskou star, která chce vyhrát na olympiádě. Děj dobrý, ale trochu nereálný – zkuste si představit, jak se takový Jarda Jágrů jen tak sebere a jde zkoušet akrobatické kousky na ledě. Hokej má od krasobruslení hodně daleko, ale i přes tuto drobnost je film vcelku zajímavý.

Po prvním Ledovém ostří následoval v roce 2006 další díl, který kopíruje ten první. Pouze už zde není hokejista, ale in-line bruslař. Dvojka skoro ani není pokračování, ale jen taková předělávka jedničky – děj stejný, konec stejný.

Potom následoval díl třetí v roce 2008 a zajímavost jednotlivých filmů postupně klesala. Jediná změna je v tom, že tentokrát krasobruslař našel hokejistku… Aby toho nebylo málo, tak máme i čtvrtý díl z roku 2010. Ten navazuje na trojku, nyní zůstala dívka sama a zas potřebuje partnera.

2. Ledově ostří (Blades of Glory, 2007)

A opět krasobruslení! Tentokrát ale dva muži… Protože byli po jedné nepříjemnosti hlavní hrdinové v podání Willa Ferrella a Jona Hedera vyloučeni ze soutěžení, nezbývá jim jiná možnost než soutěžit jako pár. Dobrá komedie, která paroduje předchozí film Ledové ostří, jak už český překlad naznačuje.

1. Kokosy na sněhu (Cool Runnings, 1993)

Komedie, kde jsme se od bruslení dostali k čtyřbobu. Čtyři sprinteři (tedy tři a Sanka) se chtějí dostat na zimní olympiádu. Ale má to háček – jsou z Jamajky. Chlapi, co nikdy neviděli sníh ani led, po tréninku přece jenom uspějí a na olympiádu se dostanou. A kdo by si nevzpomněl na hlášky jako třeba: „Sanko, seš mrtvej?“ „Jo vole.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmy o krasobruslení a jiných zimních sportech. Vybrali jsme 6 nej