Menu
TOPZINE.cz
Cestování

TOP 5 nejdražších měst světa. Připravte si tučné konto

Šárka Braumová

Šárka Braumová

30. 7. 2011

V některých městech můžete žít téměř zadarmo, v jiných si za byt i stravu pořádně připlatíte. Přinášíme vám přehled TOP 5 nejdražších měst světa.

FOTO: Hongkong

Hongkong, Zdroj: youtube.com

5. Hongkong, Čína

V žebříčku nejdražších měst světa se na pátém místě umístil Hongkong. Pronájem bytu zde stojí více než 24 000 korun. Opravdovým luxusem v bydlení jsou Kennedyho terasy, kde třípokojový byt stojí přibližně 9,8 milionu korun a pronájem tohoto bytu vás vyjde na 218 000 korun.

Ani stravování nepatří mezi nejlevnější. Za místní kuchyni zaplatíte v přepočtu okolo 120 korun. Doprava, tzv. MTR- Mass Transit Railway, stojí přibližně 100 korun. Oproti tomu kyvadlová doprava Ferry Star je velmi levná, za jednu cestu zaplatíte kolem 4 korun.

4. Ženeva, Švýcarsko

FOTO: Švýcarsko

Švýcarsko, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Měsíční pronájem třípokojového bytu vás v tomto evropském městě vyjde na 50 000 korun. Tříčlenná rodina zaplatí pouze za stravu více než 13 000 měsíčně. Na stejnou částku vychází také zdravotní pojištění. Studium na vysoké škole včetně nákladů na knihy, stravování, levný pronájem a veřejnou dopravu vyjde na 25 až 30 000 měsíčně.

3. Moskva, Rusko

FOTO: Moskva

Na Rudém náměstí najdete nejdražší obchody v Moskvě, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Za pronájem luxusního dvoupokojového bytu, který však není plně vybaven nábytkem, zaplatíte v Moskvě přes 74 000 korun. Dodávka vody či elektřiny vyjde na 4 000 korun a strava pro tříčlennou rodinu na 8 000 korun. Pokud máte rádi šálek dobré kávy, připravte si 150 korun. Voda či jídlo z rychlého občerstvení stojí okolo 80 korun.

2. Osaka, Japonsko

Osaka se právem řadí na druhé místo v žebříčku nejdražších měst světa. Ceny za pronájem jsou velmi podobné jako v Tokiu. Sídlí zde nejvýznamnější firmy jako je Mitsubishi, Mizuno, Panasonic nebo Sanyo. Vzhledem k vysokým platům místních zaměstnanců rychle stoupají náklady na živobytí či pronájem do vysokých částek.

1. Tokyo, Japonsko

FOTO: Tokyo

Noční Tokyo, Zdroj: sxc.hu

Vítězem této kategorie se stává japonské Tokyo. Pronájem nezařízeného bytu, který navíc neleží v centru města, vyjde na 74 000 korun. Káva, rychlé občerstvení či voda se pohybuje okolo 82 korun. Pokud si chcete dopřát kvalitní stravu, za menu v restauraci zaplatíte od 1800 korun. Cena nezahrnuje nápoje. Restaurace střední třídy nabízí menu od 1200 korun, strava v restauracích nižší třídy vyjde na 550 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 5 nejdražších měst světa. Připravte si tučné konto