×
TOPZINE.cz

Tim Burton se vrací! Na světě je trailer jeho nového filmu Big Eyes

FOTO:Amy Adams Christoph Waltz
Christoph Waltz a Amy Adams ve filmu Big Eyes Zdroj: distributor filmu

Extravagantní tvůrce filmů jako Střihoruký Edward, Batman nebo Ukradené Vánoce se do filmového světa vrací po kratší tvůrčí pauze, kdy se věnoval svým jiným vášním.

FOTO:Amy Adams
Amy Adams jako Margaret Keanová. Zdroj distributor filmu

Nekonvenční režisér, scénárista a v neposlední řadě  výtvarník Tim Burton, se od kinematografie odmlčel v roce 2012, kdy vydal jak poněkud rozporuplné Temné stíny, tak i výborné Frankenweenie. Od jeho nového celovečerního snímku se tedy očekávají velké věci. Produkce filmu nyní vydala první snímky, na kterých můžeme vidět hlavní hvězdy připravovaného snímku (kterými překvapivě nejsou Johny Depp ani Helena Bonham Carter).

Big Eyes, jak se nový film jmenuje, se bude zabývat životem Margaret Keanové, kterou bude hrát Amy Adams (Muž z oceli). Keanová je malířka, která tvoří obrazy dívek s nadpřirozeně velkýma očima. Její práce byla ale přisuzována jejímu manželovi Walteru Keanovi. Toho ztvární Christoph Waltz (Hanebný pancharti). Dvojice nakonec skončila až u soudu, kde musela Margaret dokázat svoje autorství tím, že před zraky poroty jednu malbu vytvořila. Film tak bude na hranici životopisu a dramatu, což by měla být pro fanoušky Tima Burtona vítaná změna.

Christoph Waltz a Amy Adams ve filmu Big Eyes Zdroj: distributor filmu

„Margaret opravdu věřila, že její umění by se neprodávalo jelikož je žena.“ Prohlásila o své postavě Amy Adams. „Walter (její manžel) jí přesvědčil, že život který vedli, byl možný kvůli tomu, že obrazy byly prodávány pod jeho jménem.“

Vzhledem k tomu, že film má vyjít někdy kolem vánoc je nejvyšší čas rozpoutat kolem něj marketingovou kampaň. Můžeme se tak těšit na další informace a záběry z natáčení. Zatím se dá usuzovat pouze to, že Tim Burton rozhodně chce pomýšlet na Oscary. Jak moc je toto pomyšlení reálné se ukáže až v den premiéry, ale už teď se můžete nechat nalákat tímto trailerem.

video

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..