Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The White Stripes oznámili ukončení činnosti

Martin Palounek

Martin Palounek

3. 2. 2011

FOTO: The White StripesAmerické rockové duo ohlásilo 2. února 2011 na svých oficiálních stránkách ukončení činnosti skupiny. Jako hlavní důvod Meg a Jack Whiteovi uvedli, že si přejí zachovat stávající tvář kapely. Duo z Detroitu tak již nebude nahrávat ani živě koncertovat.

FOTO: The White Stripes

The White Stripes, Zdroj: oficiální stránky kapely

The White Stripes se na hudební scéně pohybují od roku 1997. Za tu dobu vydala tato dvojice šest alb, z nichž jako nejúspěšnější můžeme zmínit White Blood Cells nebo Elephant. Za svůj největší hit – Seven Nation Army – byli odměněni v roce 2004 cenou Grammy za nejlepší rockovou píseň.

Na svém webu uvedli The White Stripes, že důvodem pro toto rozhodnutí nebyly rozdílné umělecké názory nebo nedostatek vůle jít dál. Jde údajně o tisíce různých důvodů, z nichž nejvážnější je zachovat to, co doposud vytvořili, v nezměněné podobě, především z respektu vůči jejich fanouškům. Těm také na konci prohlášení symbolicky odkazují kapelu.

Poslední turné odjeli The White Stripes v roce 2007 po vydání alba Icky Thump. Koncertní šňůra musela být však předčasně ukončena kvůli zdravotním problémům bubenice Meg White. Navzdory této skutečnosti důvodem pro konec kapely není zdravotní stav členů. Naposledy se kapela objevila na obrazovkách v roce 2009 v pořadu CBS Late Night With Conan O’Brien. Několik měsíců poté Jack White do rozhovoru pro Vanity Fair prohlásil, že se těší, až se zase s Meg vydají nahrávat do studia.

I když tím jejich slavná éra končí, The White Stripes odcházejí ze scény jako vítězové. Mají na kontě čtyři ocenění MTV Music Video Award, dvě ceny Brit Award a celkem pět udělených Grammy. Přestože již nedojde k nahrávání žádného nového materiálu, společnost Third Man Records bude pokračovat ve vydávání doposud nezveřejněného materiálu – jak živého, tak studiového.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The White Stripes oznámili ukončení činnosti