Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Tap Tap se konce světa nebojí. Zaženou ho koncertem

Adam Vrána

Adam Vrána

13. 11. 2012

Předvečer konce světa bude ve znamení nesouhlasu s katastrofickými scénáři mayských proroctví. Skupina The Tap Tap pořádá 20. prosince 2012 benefiční koncert proti konci světa.

FOTO: The Tap Tap

The Tap Tap Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

„Datum 21. 12. 2012 vzbuzuje vzhledem k dávným mayským předpovědím na celém světě velké emoce,“ uvádí na stránkách projektu jeho hlavní iniciátor a kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest.

Čtěte také o koncertech Tata Bojs v Praze

„Zda se skutečně naplní, nebo naopak nastane nový věk lidstva, ukáže již poměrně blízká budoucnost. Využijme tuto jedinečnou příležitost k zamyšlení nad tím, v jakém stavu chceme jednou svět předat našim dětem.“

Show, která proběhne souběžně na třech místech České republiky – v pražské Incheba aréně, ostravském Plynojemu a na brněnské Flédě – nabídne vystoupení kapel Ilustratosphere, Charlie Straight, Chinaski, Buty, Mandrage či Support Lesbiens.

V závěru večera se všechna tři města propojí telemostem ke společnému zpěvu písně „Konec světa – zrušeno“ z dílny muzikantů z The Tap Tap. Text k songu napsal herec Tomáš Hanák. Hudební uskupení, složené převážně z tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu, bylo založeno zhruba před třinácti lety.

Fanoušci oceňují nejen jejich tvorbu, ale zejména nadhled a vitalitu, s jakými přistupují k hudbě navzdory svým postižením. Kapela má dosud na kontě dvě studiová alba a stejný počet záznamů živých vystoupení ve státní opeře.

Přímý přenos koncertu bude možné sledovat na některém z programů České televize, případně půjde naladit na rozhlasových kanálech Českého rozhlasu. Výtěžek z akce poputuje na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra STUDEO při Jedličkově ústavu v Praze v objemu 25 milionů korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Tap Tap se konce světa nebojí. Zaženou ho koncertem