Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Tap Tap a Xindl X chystají koncert proti strachu

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

10. 9. 2011

FOTO: The Tap TapPražský Střelecký ostrov se 11. září na devět hodin promění na bezbariérovou oázu klidu. Připraven je bohatý program v čele s koncertem skupiny The Tap Tap a Xindla X. Vstup bude umožněn zdarma.

FOTO: The Tap Tap

The Tap Tap, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

11. září se ještě dlouho ponese ve vzpomínkách na teroristický útok v New Yorku. Letos je to navíc již deset let od oné tragické události. Světu od té chvíle vládne strach. The Tap Tap se společně s Xindlem X domluvili, že už se nechtějí bát, a tak chystají Koncert proti strachu. Celou akci zaštiťují ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg a starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomnický.

Střelecký ostrov ale nebude jen místem, kam si budou moci lidé přijít poslechnout hudbu. Pořadatelé se totiž pokusí vytvořit jakýsi svět ve světě. A ten nový má být v mnohém lepší než svět skutečný. Střelecký ostrov se totiž stane ostrovem beze strachu a bez bariér.

„S pomocí našich partnerů jsme se rozhodli umožnit Pražanům zjistit, že i život s handicapem se dá prožít naplno, ať se rozhodnete věnovat muzice nebo například sportu,“ říká kapelník skupiny The Tap Tap, Šimon Ornest.

Ostrov bude veřejnosti otevřen od deváté ranní hodiny do šesté odpolední. Přístup bude zajištěn bezbariérovou lodí nebo také výtahem z mostu Legií. Připraven bude bohatý program. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nejrůznější aktivity nejen ze světa handicapovaných: slaňování vozíku a další lanové aktivity, vrh koulí nebo diskem, slalom na vozíku.

Celý den bude možnost vyzkoušet také střelbu nebo pohyb s vodícím psem. Fanoušci Star Wars se možná dokonce setkají se svými filmovými idoly, nebo spíše s jejich dvojníky.

The Tap Tap přizvali jako hosta také Xindla X

Vrcholem celého dne ale jednoznačně bude koncert skupiny The Tap Tap. Skupina se od všech ostatních odlišuje tím, že většina jejích členů má nějaké zdravotní postižení. The Tap Tap si k sobě na pódium přizvou ještě písničkáře Xindla X.

Součástí celodenního programu bude také diskuse dotýkající se témat bezpečí v Evropě, bezbariérovosti měst a života s handicapem. Přítomní se budou snažit rozlousknout vskutku tvrdý oříšek: Je větší hrdinství zemřít jako mučedník, nebo žít s handicapem?

Ať už otázka bude zodpovězena, či nikoli, jisté je, že Střelecký ostrov se 11. září změní na místo plné lásky, radosti a pochopení. Vstup na koncert i všechny další aktivity jsou pro příchozí zcela zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Tap Tap a Xindl X chystají koncert proti strachu