Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The Australian Pink Floyd Show se po roce vrací do České republiky

FOTO: The Australian Pink Floyd ShowNejslavnější tributní kapela na světě, The Australian Pink Floyd Show, inspirována tvorbou slavných Pink Floyd, po roce opět vystoupí v rámci svého koncertního turné také u nás. Skupina plánuje své koncerty v Praze a Ostravě. A prý se máme na co těšit – ohromující hudební produkce, animace, světelné efekty nebo nafukovací překvapení.

FOTO The Australian Pink Floyd Show

Colin Wilson, The Australian Pink Floyd Show, Zdroj: oficiální stránky skupiny

Je rok 1979 a své studiovky do světa posílá kdejaká slavná skupina. Se svými alby do světa vyrážejí Scorpions, Barbra Streisand, Bob Dylan nebo třeba Motörhead. A taktéž legendární anglické seskupení Pink Floyd přichází se svým zřejmě nejslavnějším projektem. Světlo světa toho roku spatří dvojalbum – The Wall.

The Wall je téměř kompletně dítětem baskytaristy a zpěváka Rogera Waterse a obsahuje tak nezapomenutelné písně jako Another Brick in the Wall, Don’t Leave Me Now, Hey You nebo Vera. A původně k třicátému výročí vydání Zdi si připravila skupina The Australian Pink Floyd Show celosvětové turné nazvané příhodně – Pink Floyd’s Greatest Hits World Tour 2011.

Vstupenky na pražské a ostravské vystoupení The Australian Pink Floyd Show můžete zakoupit za 790 až 1790 korun on-line zde.

Skupina odstartovala svou údajně největší dosavadní tour již v minulém roce šňůrou více než padesáti koncertů v Americe. Přesun do Evropy pak proběhne rovnou sedmi koncerty v sousedním Polsku. Následně se kapela konečně přestěhuje na dva dny i k nám.

První český koncert je plánován na 31. ledna letošního roku a hrdým hostitelem bude ostravská ČEZ Aréna. Celá show odstartuje po sedmé hodině večerní. Druhé české vystoupení vypukne o den později, tedy 1. února, v pražské Tesla Aréně, zde se začíná o hodinu později.

Kdo zavítá, neprohloupí, hlásí tiskové agentury a slibují nezapomenutelnou show protkanou světelnými a 3D efekty, videy, animacemi a rovněž překvapením v podobě nafukovacích rekvizit. Zmíněné 3D efekty si budeme moci vychutnat skrze polarizační brýle, které jsou dnes již běžnou součástí promítání trojrozměrných filmů.

Zpěvák a kytarista Steve Mac o show prohlašuje: „Nemůžeme se dočkat, až se vrátíme na turné s další zcela novou a větší show. Je asi nejnákladnější, jakou jsme kdy dělali. Pro naše fanoušky máme také překvapení v podobě 3D efektů a kvadrofonního ozvučení. Nikdy jsme nebyli silnější!“

The Australian Pink Floyd Show povznáší hudební tvorbu legendárních Pink Floyd na zcela novou úroveň. Pokud jste tedy fanoušky psychedelického rocku, neváhejte. Více než tři miliony prodaných lístků po celém světě jsou silným argumentem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Australian Pink Floyd Show se po roce vrací do České republiky