Menu
TOPZINE.cz
Hudba

The 69 Eyes natočili klip k songu Borderline

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

21. 11. 2012

Goth´n´rolloví upíři z Helsinek The 69 Eyes na konci září vydali své desáté řadové album pojmenované X a nyní k němu zveřejnili již druhý klip.

The 69 Eyes, Zdroj: nuclearblast.de, Foto: Kaylin Idora

The 69 Eyes, Zdroj: nuclearblast.de, Foto: Kaylin Idora

The 69 Eyes se po tvrdší desce Back in Blood chtějí vrátit zpět, alespoň do finských rádií, s něčím jemnějším a zpěvnějším, tedy s albem X. Na bonusový song Rosary Blue si přizvali tatérku Kat von D a píseň I´m Ready si s nimi na albu zazpívala gospelová zpěvačka Gladys Del Pilar.

Čtěte také o novém songu Bullet For My Valentine

První videoklip k pilotnímu singlu Red byl natočen ve Švédsku. Mihly se v něm svůdné švédské playmate a členové kapely dokonce zvolili i švédského režiséra Patricka Ullaeuse. Bylo záměrem kapely spolupracovat na celé desce se Švédy. Klip k písni Borderline byl sice také režírován Ullaeusem, tentokrát však natáčení probíhalo v New Orleans.

Sám frontman kapely Jyrki 69 o písni prohlásil: „Myslím, že je to nejlepší song, co jsme kdy napsali. Něco jako naše vlastní Love Me Tender. Je to jedna z těch nadčasových písní. Balada o chlápkovi, který ztratil všechno. A taky je to malé varování pro děvče, aby se do něj nezamilovalo.“

Píseň vybočuje z rázu alba a z celkového goth´n´rollového soundu The 69 Eyes. Klip začíná scénou, kde místní upírská legenda  Lord Chaz píše pět X na dveře krypty voodoo královny Marie Leveau, která leží na hřbitově v Saint Louis. Na tomto místě byla natočena také slavná psychedelická scéna kultovního filmu Bezstarostná jízda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The 69 Eyes natočili klip k songu Borderline