Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Tanec Praha 2012 má slevu pro studenty. Na taneční událost sezony

Redakce

Redakce

21. 6. 2012

Alias: Sideways RainFestival Tanec Praha 2012 umožní studentům podívat se na taneční událost sezony za zvýhodněnou cenu. Vystoupení Sideways Rain přiveze švýcarský soubor s názvem Alias.

Alias: Sideways Rain

Sideways Rain je vrcholem festivalu Zdroj: Jean-Yves Genoud, TP

V rámci festivalu se v pražském Hudebním divadle Karlín představí švýcarští Alias, a to v úterý 26. a ve středu 27. června s inscenací Sideways Rain.

Podívejte se: Tanec Praha 2012 chystá výjimečné zážitky

Tanec Praha nabízí studentům středních a vysokých škol zvýhodněné vstupné ve III. cenové kategorii (přízemí a I. balkón). Pořadatelé snížili cenu vstupného z původních 630 na 290 korun.

Chůze, běh, pád, vzestup, konec a znovu začátek. Vede je nevysvětlitelná touha běžet. Jsou ztělesněním lidského údělu, evoluce člověka i přerodu vesmíru. Nejen to zpodobňuje inscenace Sideways Rain.

Guilherme Botelho se narodil v brazilském Sao Paulu. V mládí ho ovlivnily kresby dětských pacientů jeho matky – psycholožky, stejně jako barevná krajina brazilského venkova. V jeho tvorbě se projevilo silné vizuální vnímání světa.

Ve čtrnácti letech objevil tanec, aby se o pět let později stal členem baletního souboru v Grand Theatre v Ženevě. Po deseti letech se rozhodl vydat vlastní cestou, přesvědčen, že balet je elitářské umění pro hrstku vyvolených. S vidinou tance založeného na přímém kontaktu s publikem a intenzivní spolupráci mezi členy souboru založil soubor Alias, pro který od té doby vytvořil na dvacet choreografií.

„Chtěl jsem vytvořit představení o neustálém běhu života… Napadl mě obraz řeky a od něj se odvíjí neustálý pohyb tanečníků z jedné strany na druhou. Co mě také inspirovalo a má hypnotický dopad na tuto choreografii, jsou obrazy a výtvarná estetika,“ uvedl Guilherme Botelho. Slavný choreograf brazilského původu, zakladatel a šéf souboru, je taky autorem choreografie.

Alias

Divákům otevírá Sideways Rain obrovský prostor pro vlastní imaginaci a emoce

Představení Alias není nikdy stejné. Má svá pravidla, od tanečníků vyžaduje extrémní pozornost a fyzickou připravenost, ale nám divákům otevírá obrovský prostor pro vlastní imaginaci, vlastní příběhy i emoce. Představení je čisté až grafické, je lahůdkou jak pro vizuální umělce, tak pro nejširší publikum,“ popsala dojmy předsedkyně sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová.

Vstupenky lze zakoupit od úterý 19. června do pátku 22. června  na pokladně divadla Ponec nebo o čtyři dny déle na pokladně Hudebního divadla Karlín.

Sideways Rain

Alias (Švýcarsko)

Kde: Hudební divadlo Karlín, Praha

Kdy: úterý 26. a středa 27. června

Za kolik: pro studenty 290 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tanec Praha 2012 má slevu pro studenty. Na taneční událost sezony