Menu
TOPZINE.cz
Hudba

System of a Down: Nové album bude, jakmile seženeme náhradu za Tankiana

Adam Vrána

Adam Vrána

23. 5. 2013

Basista amerických System of a Down Shavo Odadjian na svém facebooku uvedl, že překážkou v nahrávání nového alba je odmítavý postoj zpěváka Serje Tankiana. Kdyby podle něj trval i nadále, uvažoval by prý i o rekrutování někoho jiného z řad fanoušků.

FOTO: System of a Down

System of a Down letos v Čechách zahrají po patnácti letech. Zdroj: lightmedia.hu

„Je to Serj, kdo nás brzdí v tvorbě nového materiálu,“ reagoval Odadjian na četné dotazy, jež se často dotýkají právě přípravy desky, která by byla první od nahrávky Mezmerize z roku 2005.

„Nechápu, z jakého důvodu se k celé věci staví odmítavě, ale pokud hodlá i nadále upřednostňovat sólovou kariéru před životem v kapele, najdeme si jiného zpěváka. Třeba i mezi vámi, fanoušky,“ dodává.

Basistovy výroky jsou scestné, tvrdí ostatní

Spekulace ohledně vydání nové desky se množí zejména po comebacku SOAD, jenž se uskutečnil v roce 2011 po bezmála šestileté pauze. Bubeník John Dolmayan tehdy fanoušky navnadil, když odhadované záměry v jednom z rozhovorů potvrdil, konkrétnější informace ale prozradit odmítl.

Ostatní členové kapely v čele s Tankianem se od Odadjianových výroků otevřeně distancovali. Na oficiální facebook SOAD napsali, že jde o dezinformaci a že vydání nového alba rozhodně není otázkou Tankianova nezájmu. „Deska vyjde, jakmile nadejde ta pravá chvíle, a budeme se na ní podílet všichni, nikoho nevyjímaje,“ uklidňují fanoušky.

System of a Down letos poprvé od koncertu po boku Slayer, jenž se uskutečnil v roce 1998, vystoupí v ČR v pozici headlinera na festivalu Aerodrome, který proběhne 14. srpna v pražských Holešovicích. Spolu se SOAD se představí kapely NOFX , Killswitch Engage a Flogging Molly.

Vstupenky jsou k dostání na stránkách festivalu v ceně 1.490 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

System of a Down: Nové album bude, jakmile seženeme náhradu za Tankiana