×
TOPZINE.cz

System Of A Down plánují koncert v Praze. Vrátí se tak po patnácti letech

FOTO: Serj Tankian
Serj Tankian Zdroj: pořadatel koncertu

Nemožné se stalo skutkem. Slavná rocková kapela System Of A Down potvrdila, že letos zavítá do České republiky. Zahraje 14. srpna na pražském Výstavišti v rámci minifestivalu Aerodrome, na jehož organizaci se skupina velkou měrou podílí.

Serj Tankian Zdroj: pořadatel koncertu

Půjde o vůbec první plnohodnotný koncert SOAD v České republice a skupina tím splní přání mnoha fanoušků, kteří na něj trpělivě čekali bezmála 15 let. Kapela tak vystoupí spolu s americkými NOFX, kteří se zdejšímu publiku představili naposledy v roce 2010 na festivalu Rock for People, nebo metalcoreových Killswitch Engage.

System Of A Down se v České republice poprvé objevili roku 1998 po boku heavy metalových Slayer. Američany s arménskými kořeny, kteří tehdy měli na kontě teprve stejnojmenný debut, znal skutečně málokdo, úspěch přišel až s následujícím albem Toxicity.

Na nové album si ještě počkáme

SOAD zarmoutili své fanoušky roku 2006, kdy vyhlásili několik let trvající pauzu. Během ní se členové uchytili v nejrůznějších projektech. Zpěvák Serj Tankian vydal tři sólová alba, bubeník John Dolmayan spolu s kytaristou Daronem Malakianem rozjeli projekt s názvem Scars of Broadway. Ke společné činnosti se kapela vrátila teprve před dvěma lety.

Návratem na hudební scénu vzkřísili SOAD otázku, zda hodlají se svým comebackem vydat i nové album. Bubeník John Dolmayan tehdy na otázku reagoval slovy, že na album dojde, až uzraje ten správný čas. „Chceme zkrátka přijít s něčím, co dokáže trumfnout úspěch předchozích desek,“ prohlásil.

Fanouškům tak nezbývá než doufat, že se ona slavná chvíle blíží.

Vstupenky na festival lze pořizovat počínaje dneškem, a to na stránkách www.aerodrome-festival.cz. Výše vstupného se bude pohybovat od 1.290 korun do běžné divácké zóny do 2.490 korun přímo pod pódium.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..