Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Švédští Pain of Salvation to Praze natřou svým progresivním rockem

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

19. 10. 2011

Pražské Retro Music Hall přivítá 20. října skupinu Pain of Salvation. Švédští progresivní rockeři zde představí nejnovější album nazvané Road Salt Two.

Pain of Salvation se jako projekt zrodili v hlavě zpěváka Daniela Gildenlöwa. Stalo se tak v roce 1984, kdy mu bylo pouhých jedenáct let. Nějakou dobu sestava fungovala pod názvem Reality, než na začátku devadesátých let definitivně přijala jméno Pain of Salvation.

S přijetím nového názvu přišlo také první natáčení demosnímků i první úspěch v podobě alba s názvem Entropia (1997). A byla to právě Entropia, která ve své době nastartovala sériovou produkci tématicky ucelených placek, jež se věnovaly například problematice válek, vlivu válečných konfliktů na rodiny nebo otázkám životního prostředí.

Skupina se ve své hudbě věnovala Bohu i Bushovi

K dnešnímu dni se tak švédští Pain of Salvation podepsali pod osm alb, dvě DVD a dva singly. Poslední koncept Road Salt Two vyšel na konci září jako pokračování Road Salt One z minulého roku. Kapela si hodně libuje v koncepčních hudebních projektech.

Dobrým příkladem je album BE z roku 2004, které se věnovalo Bohu, jeho podstatě a jeho vztahu k lidstvu. Album s dalším posláním vyšlo také o tři roky později, a to pod názvem Scarsick.

Čtěte také rozhovor s Edguy: Nejhorší pivo vaří v Americe

Tentokrát bychom v něm marně hledali náboženské prvky. Scarsick se drží více přízemních témat a kritizuje Bushovu administrativu stejně jako chování americké společnosti jako takové. V souvislosti s prezentací těchot svých názorů kapela dokonce na nějaký čas přestala v Americe koncertovat.Během absence amerických vystoupení spolupracoval frontman Daniel Gildenlöw s kapelami jako The Flowers King, Transatlantic, Ayeron či bájnými Dream Theater.

Vstupenky jsou k dostání v klasických předprodejích. Na místě pak za 750 korun. Plánovaný začátek koncertu je ve 20 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Švédští Pain of Salvation to Praze natřou svým progresivním rockem