×
TOPZINE.cz

Sunshine, Niceland a Kofe-in rozebrali společným koncertem Ostravu

sunshine
Sunshine v Lucerna Music Bar, Foto: Martin Chochola

!Recenze!Zrekonstruovaný ostravský klub Barrák, chvástající se četnými zahraničními hosty, uvedl 2. prosince tři indie rockové skupiny: Kofe-in, Niceland a Sunshine. Ačkoli všichni tři pocházejí z České republiky, show byla pořádná.

FOTO: sunshine
Sunshine, Foto: Martin Chochola, Topzine.cz

Koneckonců to, že show bude stát za to, bylo jasné předem už ze sestavy kapel, které toho mají tolik společného a přesto stojí za to vidět každou z nich. Po hodinovém zpoždění vystoupila jako první skupina Niceland. Niceland se svou muzikou snaží zasáhnout emoční stránku posluchačů, a to nejen texty, ale i melodickou hudbou a nasládlým hlasem frontmana Motyčky. Celé je to jako ukolébávání smyslů. Avšak songy z druhého alba jsou mnohem ráznější, Niceland na něm totiž začali koketovat s electro prvky a je to znát. V setu převažovaly písně z nového alba.

Po Niceland přišli na řadu překvapivě Sunshine. Liší se od předchozích především svým vystupováním. Jejich vystoupení bylo protknuto energií, kterou přenesli i na fanoušky. Na pódiu působí vždy velmi sebevědomě, ale nikdy povýšeně. To, že je přijímalo i americké publikum, nedávají znát žádnou povrchní namyšleností. Dokládá to i ryze česká trasa jejich turné. Sunshine tímto turné představili svou poslední desku Karmageddon, vydanou v květnu tohoto roku, na němž částečně pracovali i v sousedním Německu.

Při vystoupení jim nechyběl přímý kontakt s publikem, velikým plusem bylo i snížené pódium v nově zrekonstruovaném klubu. Výška pódia sahala těsně nad kolena průměrně vysoké fanynky. Spolu se Sunshine v jedné písni zazpíval i frontman předchozí kapely.

Čtěte také: Sunshine pokřtili v Lucerně novou desku Karmageddon

Kvůli nešťastnému pořadí kapel poslední Kofe-in příliš velkému publiku nezahráli. Většina lidí totiž přišla na Sunshine a přihlédneme-li ke zpoždění, bylo už dost pozdě a pro některé čas jít domů. Kofe-in předvedli svůj postmoderně laděný set. Kombinace electra a nesourodého zpěvu zasazená do indie rockové půdy působila jako paralyzér. Úderné tóny si však vyžádaly pozornost pouze několika málo posluchačů.

Avšak celkově to byl velmi příjemně strávený večer. Nechyběla romantika, energie ani divokost.

Kofe-in, Niceland, Sunshine

2. prosince 2011
Barrák, Ostrava

+ sestava kapel
+ nízké pódium

– pořadí kapel
– hodinové zpoždění

Hodnocení: 75%Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..