Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Studio Pixar chystá nové projekty. Poletíme zase vzhůru do oblak?

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

24. 8. 2011

Trilogie Toy Story, Úžasňákovi, Hledá se Nemo či Ratatouille – tak zní výčet nejúspěšnějších animovaných filmů z dílny Pixar. Nyní odkryla společnost několik informací o svých dalších plánech.

Film Vzhůru do oblak

Pan Fredericksen na své cestě do oblak, Zdroj: distributor filmu

Prvním chystaným animákem by měl být film o světě, v němž dinosauři nikdy nevyhynuli. Snímek s pracovním názvem Untitled Pixar Movie About Dinosaurs se do kin dostane premiérově 27. listopadu 2013. Režie se zhostí Bob Peterson, který se podepsal už pod oscarové Vzhůru do oblak.

Společně s ním snímek o létajícím domě poháněném balónky zrežíroval i Pete Docter, který bude stát za druhým chystaným projektem Pixaru. A přestože je snímek s plánovanou premiérou 30. května 2014 zatím v plenkách, už teď se jeví velmi zajímavě.

Untitled Pixar Movie That You See Inside The Human Brain, jak je film dočasně pojmenován, by se měl totiž zaměřit na pohled do nitra lidské mysli. Režisér téma filmu výstižně zdůvodnil: „Je to místo, kde jsme všichni už byli, ale nikdy jsme ho neviděli.“ Sečteno a podtrženo, od Pixaru můžeme zřejmě zase jednou očekávat velmi unikátní kousek.

Nedočkavé pak jistě potěší informace, že studio pracuje ještě na dalších projektech, jejichž premiéra není tak časově vzdálená. Brave s premiérou v létě 2012 přinese příběh o princezně rebelce. K úspěšným pixarovským Příšerkám s.r.o. se zase vrátí Monsters University, a to v červnu roku 2013. Nečekejte ale tradiční pokračování, film nás zavede opačným směrem, tedy ještě před časy Příšerek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studio Pixar chystá nové projekty. Poletíme zase vzhůru do oblak?