Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Studio DVA má v Praze vlastní divadlo. Ivana Chýlková jej otevře v září

Hana Švarcová

Hana Švarcová

9. 5. 2013

Nové pražské divadlo Studio DVA otevře divákům svá prkna 18. září. Usídlilo se na Václavském náměstí v prostorách budovy Paláce Fénix, kde donedávna fungovalo kino Blaník.

FOTO: Studio DVA, Palác Fénix

Studio DVA se usídlilo v Paláci Fénix na Václavském náměstí. Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Stejnojmenná divadelní společnost Studio DVA dosud fungovala bez stálé scény a nejčastěji se objevovala v Divadle Palace. Od září se přestěhuje do Paláce Fénix na Václavské náměstí.

„V novém divadle Studio DVA budeme uvádět všech šestnáct činoherních představení i naše hudební projekty. Samozřejmě chystáme i novinky přímo pro novou metropolitní scénu,“ řekl TOPZINE.cz mluvčí Studia DVA Tomáš Přenosil. Studio DVA opět uvede v novém divadle muzikál Hello, Dolly!, Vánoční koledu nebo Vše o ženách a Vše o mužích.

Nová pražská scéna zaměří pozornost na spolupráci s významnými inscenátory a předními českými a slovenskými herci. Záměrem je provozování nezávislé divadelní scény, kde budou uváděny kromě divadelních projektů také projekty hudební.

Divadlo zahájí premiérovou sezonu 18. září inscenací Hlava v písku, kterou přímo pro Ivanu Chýlkovou a Jana Potměšila napsal a zrežíroval Patrik Hartl. Ten má na kontě komedie Klára a Bára nebo Soukromý skandál, které také patří na repertoár Studia DVA.

Inscenace Hlava v písku, která se stane otevíracím klíčem, líčí osudy bohatého požitkáře Ištvána a jeho ženy Enike, kteří společně provádějí neuvěřitelné věci a současně si lezou na nervy.

FOTO: Studio DVA, Palác Fénix

Studio DVA už má v Paláci Fénix svoji pokladnu.

„Dráždila mě představa spojit zdánlivě nesourodé osobnosti v příběhu o partnerech, kteří spolu nedokážou vyjít, přestože se milují tak osudově, že má jejich vztah téměř antické rozměry,“ říká o hře Partik Hartl.

Palác Fénix na Václavském náměstí, v němž se Studio DVA usídlilo, získal svůj funkcionalistický vzhled díky architektům Josefu Gočárovi a Bedřichu Ehrmannovi na konci dvacátých let minulého století. Dne 18. září 1929 zde bylo otevřeno kino Blaník, ve kterém se dnes už nepromítá.

„Při výběru prostor byla hlavním kritériem dobrá divácká dostupnost, kterou Palác Fénix na Václavském náměstí nabízí. Učarovala nám také čistota  funkcionalistického prostoru a komfort, který sál bývalého kina Blaník bude nabízet,“ vysvětlil TOPZINE.cz Tomáš Přenosil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studio DVA má v Praze vlastní divadlo. Ivana Chýlková jej otevře v září