Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Studentský Bombafest 2012 v Plzni má rozpohybovat nádražní budovu

Redakce

Redakce

11. 4. 2012

FOTO: Studentský festival BOMBAfestStudentský hudební festival Bombafest 2012 oživí ve středu 11. dubna železniční stanici Plzeň Jižní Předměstí. Osmihodinový festival nabídne kromě šesti koncertů projekci krátkých animovaných filmů nebo posezení u čaje.

FOTO: Studentský festival BOMBAfest

Staré nádraží zase na chvíli ožije Zdroj: Michal Olbert, bombafest.cz

Šestý ročník hudebního festivalu ve středu rozezní a rozpohybuje starou nádražní budovu na plzeňském Jižním Předměstí nazývanou Moving Station. Hrát se bude punk, rock, power emo, ska, reggae, electroswing či taneční hudba.

Cílem festivalu je představit hudební skupiny, jejichž členem je student nebo zaměstnanec Západočeské univerzity v Plzni. Z desítek přihlášených kapel vybrali pořadatelé šest. Plzeňské Siláž, Gang Sinatra, Underfloor, Colorflash a Strangemind doplní pražští Bonebroke. Prostor dostanou i dýdžejové.

FOTO: Studentský festival BOMBAfest (koncert)

Během osmi hodin se na pódiu vystřídá šest kapel

„Budeme se smát, budeme plakat, tančit i skákat, neb každá z kapel nabízí něco, co jen tak někde nenajdete, a dohromady tvoří reprezentativní, kultivovaný a záviděníhodný kulturní požitek,“ láká na festival jeden z jeho organizátorů Filip Koryta.

Nepřehlédněte: Kdo vystoupí na Open Air Festivalu 2012?

Odpočinout si od hudebního maratonu mohou návštěvníci festivalu v plně vybavené čajovně, jiná místnost nádraží se promění v kinokavárnu s projekcemi krátkých animovaných filmů z produkce AniFestu a Animánie. Studenti Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček zase ve své plackové dílně přivítají ty, kteří si budou chtít koupit nebo sami vytvořit odznáčky.

Festival pořádá univerzitní studentské internetové rádio Bomba. Akce začne ve čtyři hodiny odpoledne a skončí o půlnoci. První stovce příchozích slibují organizátoři panáka zdarma.

FOTO: Budova starého nádraží Plzeň Jižní Předměstí (Moving Station)

Budova starého nádraží Plzeň Jižní Předměstí neboli Moving Station (Hemžící se zastávka)

„Bombafest je stejně jako studentské rádio Bomba jakousi tvůrčí dílnou. Pro účinkující studenty, kteří zde mohou prezentovat svou hudbu nebo uměleckou činnost, stejně tak pro moderátory, kteří si vyzkoušejí produkci kulturní akce,“ doplňuje Korytu kolega Jáchym Klimko.

Po univerzitním areálu, klubové scéně a bývalém pivovaru Světovar najde Bombafest už potřetí útočiště v Moving Station. Od roku 2000 slouží tato původně odbavovací nádražní budova k realizaci nezávislých alternativních projektů především z oblasti scénického umění.

Program Bombafestu 2012

17.00 – Siláž (aggro punk)
18.00 – Gang Sinatra (pop punk)
19.00 – Underfloor (punk, ska)
20.00 – Colorflash (power emo)
21.00 – Bonebroke (rock, punk)
22.00 – Strangemind (progressive rock)

Vstupné: 50,-

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studentský Bombafest 2012 v Plzni má rozpohybovat nádražní budovu