Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Open Air Festival 2012 doplnil program. O Fatboy Slima a Amy Macdonald

Martin Peška

Martin Peška

28. 3. 2012

Pořadatelé Open Air Festivalu 2012, který se uskuteční od 9. do 11. srpna na letišti v Panenském Týnci na Lounsku, oznámili jména hlavních hvězd letošního programu. Staly se jimi britský hudebník Fatboy Slim a skotská rodačka Amy Macdonald.

FOTO: Fatboy Slim

DJ, skladatel a producent v jedné osobě Quertin Cook, známý jako Fatboy Slim, se před českým festivalovým publikem představí vůbec poprvé. „Fatboy Slim si po nesčetných zahraničních show pro statisíce fanoušků odbude své premiérové festivalové vystoupení v Česku,“ uvedla pro TOPZINE.cz za pořadatele festivalu Veronika Vidomusová.

Informace o festivalu:
Vystoupí: Fatboy Slim, Amy Macdonald, Bloody Beetroots DJ Set, Gorillaz Sound System, Mando Diao, Nightwork, 100°C, Monkey Business, Support Lesbiens, Anna K, Monika Načeva, Please The Trees a sbor seniorů Elpida, Skyline, Wohnout, Živé kvety, Xindl X, Tomáš Klus, Zrní, Rybičky 48, Mandrage, Ivan Mládek, Uširváč
Datum: čtvrtek 9. – neděle 11. srpna
Místo: Letiště Panenský Týnec (Panenský Týnec)
Vstupenky: v předprodeji online od 880 korun

Mezi úspěchy hudebníka, který už se svým spolužákem ve skupině The Housemartins dosáhl v roce 1986 na vrchol britské hitparády, patří několik MTV cen i ocenění za celoživotní přínos. Mezi největší hity z jeho sólové tvorby, která kombinuje elektroniku, big beat, breakbeat a hip hop, jsou nejznámější skladby The Rockefeller Skank a Right Here, Right Now.

Nepřehlédněte: fotografie Chemical Brothers z loňského ročníku

„Se svým zvonivým, úderným hlasem, směsí popu, folku a indie rocku a hity jako This Is The Life nebo Mr. Rock And Roll vystoupí před českým publikem úplně poprvé,“ potvrdila Vidomusová také českou premiéru Amy Macdonald, která proběhne během Open Air Festivalu na kytarové scéně.

FOTO: Amy Macdonald

Mezi hlavní headlinery festivalu pořadatelé řadí i dříve ohlášenou čtyřčlennou hudebně-vizuální formaci Gorillaz Sound System, kterou tvoří Remi Kabaka (perkuse), Paul Stanley-McKenzie (bicí), Roland Hamilton (vizuální tvůrce) a tajemný Unknown DJ.

Podívejte se také na fotky Good Charlotte a Interpolu na Open Air Festivalu 2011

Program festivalu se má letos odehrávat celkem na 9 pódiích. Kromě zahraničních hvězd se program stále rozrůstá o hudební interprety české a slovenské scény. Vstupenky jsou aktuálně v předprodeji online od 880 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Open Air Festival 2012 doplnil program. O Fatboy Slima a Amy Macdonald