Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Studenti s kartou ISIC mají slevu do gay sauny, ale i do bordelu

Redakce

Redakce

4. 11. 2011

S nejznámějším a nejpoužívanějším průkazem studenta, International Student Identity Card (ISIC), se studenti mohou dostat k zajímavým slevám. Redakce TOPZINE.cz zjistila, že ne všechny jsou oficiální.

FOTO: Karta ISIC

Naše redakce vyšla do ulic studentských měst v Česku a ptala se na nejkurióznější slevy na ISIC

Společnost GTS ALIVE, která je oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů ISIC, spolupracuje v Česku (dle webu isic.cz) s 2446 subjekty. Ty na základě předložení platného průkazu ISIC poskytují studentům slevu. Najdou se však i podnikatelé, kteří nabízí držitelům ISIC slevu automaticky.

Jedním z takových neoficiálních poskytovatelů slevy je například Sauna Marco na Praze 2, která, jak uvádějí provozovatelé na svém webu, je gay privat club, nabízející možnost relaxace v příjemných prostorách se vstřícnou obsluhou a přátelskou atmosférou.

Neoficiálně slevy na ISIC poskytuje řada subjektů zaměřených na homosexuály

Sauna Marco, situovaná nedaleko 1. lékařské, Matematicko-fyzikální a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, poskytuje slevu po předložení karty ISIC (vedle OP či řidičského průkazu jako jeden z možných dokladů) bez vědomí GTS Alive, a to jen pro mladé muže do 23 let.

FOTO: Gay Sauna Marco

Vstupné do Sauny Marco po slevě pro mladé muže do 23 let, kteří se prokáží kartou ISIC činí 199 korun, Zdroj: Reprofoto saunamarco.cz

Neoficiálně poskytuje slevu na ISIC celá řada podniků pro gaye od sauny po kavárny. Například v gay friendly kavárně Q-Café na Praze 1 je po předložení ISIC poskytována sleva 10 % na veškerou nabídku jídla i pití. Zda se subjekty poskytující služby pro homosexuální komunitu neobjevují v databázi slev na isic.cz záměrně, se nám nepodařilo zjistit.

Mezi další oblíbenou neoficiální slevu pro studenty s průkazkou ISIC dle ankety magazínu TOPZINE.cz mezi studenty patří i sleva na punč o vánočních trzích v Olomouci, který je vyjde na 20 korun, zatímco ostatní zaplatí o pět korun více.

Čtěte také: Revizoři v pražské MHD neuznávají ISIC více než 8 tisícům studentů

„Nevím, zda vámi uvedený příklad – sleva na punč – je právě typickým příkladem uplatnění slevy, ale pokud držitel karty dovršil věk 18 let, nic mu ve využití takové výhody zřejmě nebrání…,“ řekla pro TOPZINE.cz za Českou obchodní inspekci Miloslava Flégerová.

Sleva pro studenty i na sex?

S nejkurióznější zkušeností s poskytnutou slevou na studentský průkaz naši redakci seznámil dvaadvacetiletý student VŠE pocházející z Plzně, který nechtěl být jmenován. Uvedl: „Vzpomínám si, že ještě přibližně před rokem fungoval v Americké ulici v Plzni bordel maskovaný jako night club. Kamarádi ho často navštěvovali, protože na ISICa dostávali slevu 10 až 15 procent na sexuální služby.“

Mezi ty nejoblíbenější oficiální slevy patří podle ankety ISIC Awards (zúčastnilo se jí 700 studentů) 20% sleva z ceny permanentky Skiareálu Špindlerův Mlýn, sleva 150 korun ze vstupného na hudební festival Rock for People či sleva v knihkupectví Neoluxor.

Společnost GTS Alive držitelům průkazu ISIC otevírá cestu celkem k více než 2 400 oficiálním slevám v Česku a dalším 42 000 slevám ve více než 120 zemích světa. Kolik subjektů na ISIC poskytuje slevu neoficiálně a na jaké služby, si můžeme jen domýšlet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studenti s kartou ISIC mají slevu do gay sauny, ale i do bordelu