Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Revizoři v pražské MHD neuznávají ISIC více než 8 tisícům studentů

Redakce

Redakce

4. 8. 2011

Zhruba 8 % studentů z celkového počtu 106 tisíc držitelů studentské karty ISIC v Praze hrozí, že zrovna jejich kartu neuznají revizoři v pražské MHD jako platný doklad o studiu. 

FOTO: Karta ISIC

Redakci Topzine.cz to dnes potvrdila Alena Bartošová ze společnosti GTS Alive. Firma je oficiálním vydavatelem průkazů v Česku.

K 1. srpnu došlo k úpravě tarifu pražské integrované dopravy společností Ropid. Bartošová vysvětluje, že se nejedná o komplexní neplatnost ISIC karet v pražské MHD: „Z tarifu byla jeho poslední aktualizací pouze vyjmuta část průkazů, což se nijak nedotýká převážné části studentů pražských veřejných vysokých škol a středoškoláků, kteří mají ISIC vydaný v rámci středoškolského projektu GTS ALIVE,“ a dementuje tak článek, který publikovaly lidovky.cz dne 2. srpna

Změny se mají právo obávat pouze studenti, kteří mají průkaz z klasické prodejní sítě GTS ALIVE, a držitelé karet z vysokých škol, jež nemají s dopravním podnikem uzavřenou dohodu o akceptaci průkazů. Ti si musí opatřit potvrzení papírové s razítkem školy.

Kdo může zůstat v klidu?

Revizoři mají nadále uznávat ISIC studentům ČVUT, Univerzity Karlovy, VŠE, ČZU, AMU a VŠCHT a dále studentům s kartou ISIC pořízenou v rámci středoškolského projektu GTS ALIVE pro SŠ.

ISIC uznávají i v jiných krajích, potvrdila redakci Bartošová, která dodává: „V Libereckém kraji jsme navíc nedávno ve spolupráci s KÚLK a Libereckou IS uvedli na trh kombinovanou kartu OPUSCARD-ISIC, která v sobě kombinuje funkce liberecké krajské karty, ISIC a průkazu studenta participujících škol z Libereckého kraje.“

Čtěte také: Psaní zájmen mě a mně se naučíte za pár vteřin. Pravidlo je jednoduché

Bartošovou překvapil zejména výrok mluvčího Ropidu Filipa Drápala pro lidovky.cz, který podle serveru řekl, že nelze jednoznačně poznat, zdali student ještě studuje, či nikoli.

Na toto tvrzení mluvčí GTS Alive reaguje sérií řečnických otázek: „Pokud to nelze poznat podle informací uvedených na průkazu ISIC, v čem pomůže revizorovi papírové potvrzení o studiu? Je obtížněji padělatelné? Má bez fotografie větší váhu než průkaz s ní? Jak revizor zjistí, že student, který potvrzení předkládá, je v momentě jeho předložení stále studentem?“

Mluvčí Ropidu se na žádost naší redakce ze včerejšího poledne k situaci doposud nevyjádřil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Revizoři v pražské MHD neuznávají ISIC více než 8 tisícům studentů