×
TOPZINE.cz

Struny podzimu: Spotlight představí Roberta Glaspera i Vojtěcha Dyka

Struny podzimu se rozezní i v letošním roce a opět se snaží o vytvoření nevšedního zážitku při objevování nového. První letošní hudební noc s názvem Spotlight se inspiruje atmosférou newyorských klubů.

FOTO: Robert Glasper
Robert Glasper bude hlavní hvězdou Spotlightu, Foto: robertglasper.com

5. listopad se ponese v duchu originálních fúzí a projektů, které jen tak někde neuslyšíte. Spotlight představil nabitý program – během jediné noci bude možné zaposlouchat se do velmi pestré směsice tónů. V pražském Roxy / NoDu se rozezní hudba v rytmu hip-hopu, beatboxu, jazzu, vážné i staré hudby. Na jednom pódiu se tak střetne například funky Ondřej Pivec, rapper Ghostpoet nebo jazzman Robert Glasper.

Čtěte také: Klavírista Robert Glasper v Praze předvede fúzi jazzu, gospelu a hip-hopu

Hlavní hvězdou večera bude již zmíněný jazzový vizionář Robert Glasper, který předvede originální hip hopový Experiment. Vystoupí také David Dorůžka Trio & Luboš Soukup.

Pozornost si zaslouží určitě i Vojtěch Dyk, který zapomene na své výstřelky s kapelou Nightwork, a představí se v jedinečných hudebních formacích. Společně s Musica Florea si zazpívá barokní árie. Vydá se ale také do neznámého světa beatboxu. Jeho průvodcem bude En.Dru.

Spotlight patří k pravidelným projektům multižánrového festivalu Struny podzimu již tři roky. Až letos se ale z koncertu stala hudební klubová noc. Představí se unikátní hudební projekty, dojde k ojedinělým setkáním interpretů tuzemské i zahraniční scény. Program vyvrcholí společnou jam session všech účinkujících.

Kromě ostřílených matadorů vystoupí také hudební nováčci

Během noci plné nadpozemské hudby vystoupí formace Soliloqui, vítěz loňského ročníku soutěže Strun podzimu. Bude také vyhlášen vítěz letošní soutěže, jehož úkolem bylo udělat co nejoriginálnější cover k singlu Smells Like Teen Spirit od Nirvany.

Spotlight vypukne již 5. listopadu v pražském Roxy/ NoDu. První tóny se rozezní o půl osmé večer. Vstupenky je možné zakoupit za 450 korun v předprodeji ve Festivalovém centru, na místě před konáním akce, nebo on-line na internetových stránkách festivalu a v tradičních předprodejích.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..