×
TOPZINE.cz

Steven Tyler: Zlý chlapec z Bostonu zabrousil do Abbey Road

FOTO: Steven TylerFrontman hard rockové skupiny Aerosmith, Steven Tyler, vystoupil 5. prosince při příležitosti předávání cen Kennedyho centra ve Washingtonu. Slavnostním sálem ovšem nezazněly písně tolik typické pro Tylerův hlas, nýbrž skladby pocházející z alba Abbey Road vydaného v roce 1969 skupinou The Beatles.

FOTO: Steven Tyler
Steven Tyler, frontman skupiny Aerosmith, Zdroj: archiv

Zpěvák sáhl do repertoáru slavné formace na osobní žádost někdejšího člena The Beatles, Paula McCartneyho. V Tylerově podání se tak večerem nesly rytmy čtyř písní vzniklých převážně rukou zmiňovaného Brouka – Golden Slumbers, Carry That Weight, The End a Her Majesty. Sám McCartney se usadil na čestné místo mezi vyznamenané osobnosti.

V rozhovoru pro americkou rádio stanici 95.9 WATD-FM Tyler řekl: „Sir Paul McCartney mi telefonoval a ptal se, zda bych nezazpíval poslední čtyři písně z Abbey Road. Řekl jsem: OK, udělám to. Tak jsem zamířil na předávání Kennedyho cen ve Washingtonu.“

Podle producenta celé akce, George Stevense Jr., se jedná o jedno z mála vystoupení, při němž zazněla živě směsice písní z Abbey Road. The Beatles je pod vlivem vnitřních rozporů v kapele stačili světu předvést pouze ve studiové podobě.

„Dělal jsem spoustu věcí a byl na spoustě míst, ale nikdy jsem nebyl pyšnější, než teď, když stojím zde na rohu Pennsylvania Avenue a Abbey Road,“ dodal k celé věci Steven Tyler.

Ceny Kennedyho centra jsou každoročně udíleny interpretům, jejichž tvorba výrazně ovlivnila jak americkou, tak i světovou uměleckou scénu. V letošním třicátém třetím ročníku si vedle McCartneyho odnesli ocenění za přínos kultuře také Oprah Winfreyová, Bill T. Jones, Merle Haggard a Jerry Herman. Rozšířili tak dlouhý seznam jmen, mezi nimiž figurují persony jako Bob Dylan či Elton John.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..