Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Steve McQueen pod taktovkou českého tvůrce. Režisér Ivan Zachariáš dobývá Hollywood

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

30. 4. 2011

Český režisér Ivan Zachariáš si během posledních let nenápadným způsobem vybudoval pověst jednoho z nejlepších reklamních režisérů. Trpělivost, s jakou ladí každý krátkometrážní projekt, se mu nyní vyplatila. Bude totiž režírovat životopis Steva McQueena.

Steve McQueen ve filmu Velký útěk, Zdroj: distributor filmu

Jméno Ivana Zachariáše není českému divákovi příliš známé. S nulou na kontě celovečerních filmů lze jen těžko uvěřit, že se jedná o vyhledávaného a oceňovaného režiséra reklamních spotů. Chlubit se může například spoluprací se společnostmi Stella Artois, Mercedes-Benz nebo Hewlett-Packard. Bylo tedy jen otázkou času, než si jeho talentu všimnou velká hollywoodská studia.

Tím, kdo dá českému režisérovi šanci, není nikdo jiný než stoupající hvězda současného filmového světa Jeremy Renner. Ten se dostal, po senzačním úspěchu oscarového hitu Smrt čeká všude, do pozice jednoho z neobsazovanějších herců současnosti. Renner ale neusnul na vavřínech a jeho dalším krokem je založení produkční společnosti.

Jejím prvním počinem bude životopis veleslavného Steva McQueena. A zde se dostává do hry český zástupce Zachariáš. Tomu byl tento projekt svěřen a bude tak s největší pravděpodobností kočírovat Jeremyho Rennera v hlavní roli. Pro Zachariáše to může být vstupenka do světa hereckých hvězd a velkofilmů. Po stopách Miloše Formana se tak konečně vydává další nadějný český tvůrce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steve McQueen pod taktovkou českého tvůrce. Režisér Ivan Zachariáš dobývá Hollywood