Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Spolek Kašpar na hradě Kašperk: Poslední možnost vidět Richarda III. a Hamleta

Anna Kottová

Anna Kottová

6. 8. 2011

FOTO: Jan Potměšil a Milena SteinmasslováPražský spolek Kašpar spojený s Divadlem v Celetné vyrazí už po jedenácté na jihočeský Kašperk. Po loňském roce se vrací ke klasice. Na středověkém hradě mají diváci poslední možnost zhlédnout úspěšná představení Richard III. a Hamlet.

FOTO: Jan Potměšil a Milena Steinmasslová

Být, či nebýt? Toť otázka pro někoho jiného Foto: Viktor Kronbauer, Divadlo v Celetné

Hamlet se na repertoáru Divadla v Celetné udržel šest let a Richard III. dokonce jedenáct. Obě inscenace mají za sebou v hlavním městě květnovou derniéru, a tak poslední příležitost vidět úspěšné hry dostanou diváci právě na Kašperku.

Richard III. se představí od úterý 9. srpna do čtvrtka 11. srpna. Hned po něm následuje Hamlet, který potrvá od pátku 12. srpna do neděle 14. srpna.

Čtěte také: Divadlo v Celetné včera a dnes

Hlavní roli v Richardu III. ztvárnil Jan Potměšil, který získal za nejlepší herecký výkon cenu Alfréda Radoka za rok 2000. Režisér hry Jakub Špalek vzpomíná: „Byl to náš první Shakespeare, první velké představení – roční příprava scénáře, velké obsazení, scéna, kostýmy a množství zbraní a brnění.“

Hrad Kašperk dodá oběma představením pravou středověkou atmosféru. To potvrzuje také Petr Lněnička, představitel hlavní role Hamleta: „Hradní atmosféra je něco, co se nedá popsat, to se musí zažít. A my to chceme zažívat každý rok znovu a znovu, proto se sem stále rádi vracíme.“ Kašpar na Kašperku si prostě nenechte ujít.

Divadelní spolek Kašpar

Hrad Kašperk

Richard III. úterý 9. srpna  čtvrtek 11. srpna

Hamlet pátek 12. srpna neděle 14. srpna

Vstupenky: v předprodeji 265 korun / na místě 290 korun

Prodejní místa: Divadlo v Celetné, Tábor, Týn nad Vltavou, Písek, Příbram, Milevsko, Vlksice

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spolek Kašpar na hradě Kašperk: Poslední možnost vidět Richarda III. a Hamleta