×
TOPZINE.cz

Spojení festivalů Za dveřmi a Nultý bod dodá šťávu pražským ulicím

Festival Za dveřmi je Nultý bod (Grotest Maru)Prázdninové klima v Praze oživí v týdnu od pondělí 18. července do neděle 24. července rovnou dva mezinárodní divadelní festivaly. Festival Nultý bod se orientuje na klaunérii, zatímco Za dveřmi se prezentuje fyzickým divadlem. Spolu tvoří projekt Za dveřmi je Nultý bod.

Festival Za dveřmi je Nultý Bod (Teatr Kana)
Diváci budou moci zhlédnout umění Teatru Kana Zdroj: nultybod.cz

Prázdninový festival s náplní klaunérie, pouličního a fyzického divadla se odehraje napříč Prahou, a to pod střechou Divadla v Celetné a pod širým nebem na Staroměstském náměstí, náměstí Republiky nebo Ovocném trhu. Dále pak například na vinohradském náměstí Míru nebo v holešovických prostorách Bubenské ulice.

Producent festivalu Jakub Vedral k chystané události řekl: „V České republice jsou festivaly zabývající se pouličním a fyzickým divadlem naprosto ojedinělé. Chybí tu tradice, například v Polsku pouliční a fyzické divadlo spoluurčovalo společenskou i národní identitu, u nás je stále opomíjeno.“

BlackSKYWhite (Za dveřmi je Nultý bod)
BlackSKYWhite působí mysticky

Na festivalu uvidíte divadelní uskupení Teatr Kana, kam patří význačný představitel nové vlny polského divadla Zygmund Ducziński. Světový věhlas, jenž dokazuje i ocenění First Fringe na edinburghském festivalu,  si ansámbl vysloužil představeními Moskva – Petušky a Noc. Zajímavou umělkyní je také v Anglii působící Australanka Nola Rae. Ta přivezla své poslední představení pod titulem Exit Napoleon.

Do Prahy přijede také ruská avantgardní skupina BlackSKYWhite s inscenací USSR was here nebo berlínští Grotest Maru s hrami Parada Narrnia a Phalanx Bamboo.

[YOUTUBE]ETmqoM8X7nc[/YOUTUBE]

Festival začne v pondělí 18. července a potrvá do neděle 24. července. Návštěvníci ocení, že venkovní představení jsou zcela zdarma. Vstupenky do Divadla v Celetné a do prostoru Bubenská jsou v předprodeji v síti Ticketportal, přímo na místech nebo každý den konání festivalu na Staroměstském náměstí.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..