Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Spielberg se upsal válečnému dramatu. Uvidíme další poválečné trauma

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

17. 3. 2013

FOTO: Režisér Steven Spielberg

Čím dál více amerických vojáků se vrací ze svých válečných misí s mnoha traumaty. A nebyl by to Hollywood, kdyby jejich trápení nepřenesl na filmová plátna. Jedné takové adaptace se možná ujme sám mistr Spielberg.

FOTO: Režisér Steven Spielberg

Steven Spielberg se ujme práce na dalším válečném dramatu. Kdy? To prozatím nevíme. Zdroj: youtube.com

Když válečný reportér David Finkel v roce 2009 vydal knihu vzpomínek z mise v Bagdádu The Good Soldiers, nikdo jí nepředpovídal úspěch, kterého nakonec dosáhla. Zdá se ovšem, že jeho druhá kniha Thank You For Your Service má před sebou budoucnost ještě růžovější.

Málokteré knize se totiž poštěstí, že téměř půl roku před svým vydáním, získá šanci na filmové zpracování. Stalo se tak nedávno, když společnost DreamWorks odkoupila filmová práva ke knize. Po snímcích Smrt čeká všude a 30 minut po půlnoci se tak můžeme těšit na další filmové drama s válečnou tematikou.

V knize Thank You For Your Service se Finkel zaměřuje na osudy vojáků, kteří si kromě velkého finančního obnosu z misí odváží i posttraumatickou stresovou poruchu. Ta jim brání v návratu k běžnému životu. Podobné téma se pokusil zpracovat Paul Thomas Anderson ve filmu Mistr.

Jméno scenáristy prozatím není jasné, studio DreamWorks stále hledá vhodného kandidáta pro adaptaci knihy. Jedno jméno spojené s projektem je však jisté už dnes. Jedná se o veterána v natáčení válečných dramat, třemi Oscary ověnčeného Stevena Spielberga.

Prozatím nevíme, jaké funkce se Spielberg ujme. Pravděpodobná je jeho účast buď jako producenta, nebo režiséra.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spielberg se upsal válečnému dramatu. Uvidíme další poválečné trauma