Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Soutěžte s filmem Bílá stuha o DVD a lístky do kina!

Redakce

Redakce

14. 1. 2010

Bila_stuha_plakat_perDo kin přišel snímek Bílá stuha, držitel mnoha ocenění včetně Zlaté palmy z Cannes 2009, a Topzine.cz společně s Artcam pro vás připravili soutěž o několik lístků na tento film do kina Lucerna. Vyhrát můžete i DVD Mulholland drive legendárního režiséra Davida Lynche.

Bílá stuha Zdroj: artcam.cz

Bílá stuha Zdroj: artcam.cz

Rakouský režisér Michael Haneke (Pianistka, Funny Games USA), jeden z nejvýraznějších autorských tvůrců současnosti, natočil zneklidňující snímek o německé vesnici v předvečer první světové války. Téma přechodu od starých pořádků k novým, proměně společenských struktur, či generační spory, jsou však aktuální i pro současnou společnost.

Nedlouho před první světovou válkou dochází v jedné německé vesnici k podivným událostem, které si lidé nedovedou vysvětlit. Série násilných činů, jejichž obětí se stává doktor, baronův syn, ale také mentálně postižený chlapec, zůstávají neobjasněné. Baron, učitel, dokonce ani uznávaný pastor, který svůj přísný autoritářský systém uplatňuje na svých sedm dětí stejně jako na farníky, nedovedou vesničany uklidnit a zbavit je narůstajícího strachu.

Režisér Michael Haneke navozuje svým analytickým režijním způsobem, přesnými kompozicemi či scénami za zavřenými dveřmi klaustrofobní pocity tísně, strachu a ohrožení, které přetrvají ještě dlouho po odchodu z kina. Za svůj mimořádný snímek byl Michael Haneke oceněn Zlatou palmou na letošním festivalu v Cannes a čerstvě i Evropskou filmovou cenou pro nejlepší film, režii a scénář. Nyní je Bílá stuha delegována za Německo na očekávané oscarové klání.

A co soutěž? Stačí se snadno a rychle zaregistrovat na Topzine.cz, přihlásit se a odpovědět na tři jednoduché otázky (zobrazí se vám po přihlášení)! O co hrajeme?

1. cena: DVD Mulholland drive + 2 lístky do kina Lucerna na film Bílá stuha v období 4.-10.2.2010

2. cena: 2 lístky do kina Lucerna na film Bílá stuha v období 4.-10.2.2010

Soutěž končí 31.1.2010. V pondělí 1.2.2010 vylosujeme výherce a ceny jim budou zaslány.

Soutěžní otázky:

[jen_pro_prihlasene]

1) Je snímek Bílá stuha nominován na Oscara?

a) ano

b) ne

2) Jak se jmenuje kameraman filmu?

a) Michael Haneke

b) Christian Berger

3) Jaký je rok výroby snímku?

a) 2009

b) 2010

Pokud si s nějakými otázkami nevíte rady, nápovědu naleznete na stránkách českého distributora, Artcamu.

Odpovědi posílejte na soutez@topzine.cz (do předmětu napište „Bílá stuha„).

[/jen_pro_prihlasene]

Recenze na Topzine.cz zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěžte s filmem Bílá stuha o DVD a lístky do kina!