Soundtrack k filmu Diana věrně dokresluje příběh oblíbené princezny

Dianu aneb Lady Di zná snad každý. Málokdo ale ví, jaká byla princezna z Walesu doopravdy. Poodhalit její osobnost se pokouší nejnovější snímek nazvaný jednoduše Diana.

FOTO: Naomi Watts jako Diana
Naomi Watts jako miláček Britů princezna Diana. Zdroj: Bontonfilm

Diana není klasickým životopisným filmem, zaměřuje se totiž na poslední dva roky princeznina života, kdy opustila královskou rodinu a začala žít nový život s chutí a znovu nabitým elánem. Diana (Naomi Watts) byla proslulá svým vřelým vystupováním a prací pro charitu, díky čemuž si získala srdce mnohých Britů. A nejen jich. Novináři ji přesto (nebo možná právě proto) nenechali vydechnout, a to až do samotného konce. Právě při útěku před senzacechtivými novináři v noci 30. srpna 1997 narazilo auto, které princeznu vezlo, do pilíře a Diana na následky zranění o den později v nemocnici zemřela.

Snímek Olivera Hirschbiegela se snaží vylíčit Dianin život s maximální přesností. Tvůrci vycházeli z archivních materiálů, dopisů i konzultací s odborníky. Scenárista filmu Stephen Jeffreys se s Dianou dokonce osobně setkal. Věrný obraz by měla dokreslovat i hudba, kterou vytvořil skladatel David Holmes.

Od DJingu na královský dvůr

David Holmes se narodil v severoirském Belfastu, kde také začal svou hudební kariéru, a to v patnácti letech jako DJ. O desetiletí později vydal album inspirované filmovými písničkami pod názvem This Film’s Crap, Let’s Slash the Seats. Úvodní skladba se poté objevila ve filmu Pí režiséra Darrena Aronofskeho. Odtud už chyběl jen krůček ke skládání filmové hudby.

Jeho prvním dílem v této oblasti bylo Zakázané ovoce Stevena Soderbergha. S režisérem pak Holmes pokračoval i na dalších projektech, mimo jiné na kompletní trilogii Dannyho parťáci. Na soundtracku k filmu Diana se podílel také Keefus Cianci a podle prvních ohlasů se vzájemná spolupráce velmi vydařila. Svůj názor si můžete udělat už od dnešního dne, kdy snímek vstupuje do českých kin.

Soundtrack k filmu Diana věrně dokresluje příběh oblíbené princezny
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Soundtrack k filmu Diana věrně dokresluje příběh oblíbené princezny

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*