Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundgarden jde jenom o prachy, říká frontman Smashing Pumpkins

Redakce

Redakce

21. 8. 2012

Frontman Smashing Pumpkins Billy Corgan vyjádřil svůj názor na comebacky kapel z devadesátých let a také se rozpovídal o současném publiku.

Smashing Pumpkins ve svých nejlepších letech Zdroj: myspace.com

Kapela Smashing Pumpkins funguje od roku 1988 a byla založena právě Billym Corganem. Patří mezi nejznámější představitele grunge rocku a alternativní hudby devadesátých let. Skupina se na čas rozpadla, ale roku 2007 se opět sešla a vydala nové album Zeitgeist, jehož pilotním singlem Tarantula naznačila, že se vrací ke svým začátkům.

Nám nejde o peníze

Corgan poskytl interview při nedávné konferenci na Filipínách. „Kapely se vrací zpět, ale pouze vydělávat peníze,“ řekl. „Hrají hity ze svých starých alb a doufají, že se v budoucnu opět uchytí. Já v tom s nimi nejedu a odsuzuji každého, kdo se takhle chová, aniž by to přiznal.“

„Soundgarden se vrátili a hráli své staré songy. Byl jsem jejich fanouškem, ale nic si nenalhávejme, teď jim zkrátka jde jen o to, znova si nahrabat, stejně jako Pavement a dalším kapelám,“ pokračoval Corgan, když se vyjadřoval i k jiným návratům. „Lidé v hudební branži začíná víc zajímat sláva než hudba jako taková.”

Čtěte také o novém albu Muse

Zpěvák konstatoval, že se nemění jen styl hudby, ale také lidé: „Tím, kdo drží Smashing Pumpkins nad vodou, jsou mladí fanoušci. Bez mladých fanoušků nemáme budoucnost.“

Smashing Pumpkins již dvakrát zavítali do Prahy, naposledy v lednu roku 2008. Momentálně jsou na turné Oceania, hrané songy jsou ovšem zcela odlišné od písní předchozích. V nejbližší době se představí v září mexickému publiku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundgarden jde jenom o prachy, říká frontman Smashing Pumpkins