Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Muse o novém albu: 2nd Law bude orchestrální rock jak z Temného rytíře

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

18. 8. 2012

Anglická formace Muse nahrává nové album. Bude se jmenovat The 2nd Law a vyjde 1. října. Zatím z něj byly představeny dva singly, Survival a Unsustainable.

FOTO: Frontman Muse Matt Bellamy.

Frontman Muse Matt Bellamy prozradil, jaké bude nové album. Zdroj: matthewbellamy.webs.com

The 2nd Law bude v pořadí šestým řadovým počinem, které si Muse připíší na konto. Podle frontmana Matta Bellamyho má album ambice překvapit fanoušky pro Muse netypickým zvukem. To potvrzuje i první ukázka, kterou kapela vypustila do světa minulý týden. Skladba Unsustainable nezapře vliv dubstepu a elektroniky.

Zpěvák označil album za pestré. Kapela na něm pendluje mezi klasickým rockem a elektropopem, některé skladby charakterizoval jako orchestrální. „Nebýt mého hlasu, znělo by to, jako by na desce hrály tři různé kapely,“ podotkl Bellamy.

Ke každé skladbě přistupovali Muse individuálně. Nebránili se experimentům a originálním nápadům, v jedné písni například zazní tlukot srdce Bellamyho syna, který se narodil letos v červenci.

Inspirace Temným rytířem

Při přípravách novinky měla prý na kapelu velký vliv hudba skladatele Hanse Zimmera, který je mimo jiné autorem soundtracku k filmu Temný rytíř povstal. Matt Bellamy se nechal slyšet, že filmová hudba Muse vždy inspirovala. „Asi je obtížnější složit hudbu k filmu než nahrát album. Rád bych jednou nějaký filmový soundtrack udělal, i když to zabere spoustu času a práce. Teď ale budeme potřebovat delší tvůrčí pauzu.“

Čtěte také: Dubstep je nový heavy metal, tvrdí Davis z Korn

Devonské trio vyjede na turné k aktuální desce na podzim. V plánu mají pro letošek jen několik zastávek v Evropě, mezi ně ale patří i Praha 22. listopadu. Na kontinent se pak vrátí příští rok v létě, kdy hodlají hrát na open-air akcích. Zda půjde o samostatné turné, nebo Muse vystoupí jen na některých evropských festivalech, zatím neupřesnili.

Informace o novém albu Muse:

Název: The 2nd Law
Datum vydání: 1. října 2012

Vydavatel: Helium 3

Předpokládáný setlist:

1. Supremacy
2. Madness
3. Panic Station
4. Prelude
5. Survival
6. Follow Me
7. Animals
8. Explorers
9. Big Freeze
10. Save Me
11. Liquid State
12. The 2nd Law: Unsustainable
13. The 2nd Law: Isolated System

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muse o novém albu: 2nd Law bude orchestrální rock jak z Temného rytíře