Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Soubor Městských divadel pražských posílí. Přijdou tři nováčci

Od příští divadelní sezony posílí soubor Městských divadel pražských (MDP) tři mladí herci. Sešli se z Čech, Moravy a Slovenska. Vybráni byli na základě konkurzu, který vyhlásila MDP už vloni v červnu.

FOTO: Mdp, Městská divadla pražská

Městská divadla pražská přijímají tři mladé herce Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Cílem loňských konkurzů na obsazení hereckých míst v souboru MDP bylo výrazně posílit nejmladší věkovou skupinu herců. Podmínkou tak byl především věk mezi 18 a 28 lety. Velkou výhodu pak měli vystudovaní herci a umělci s praxí. Z více než dvou set padesáti uchazečů byli nakonec vybráni dva herci a jedna herečka.

FOTO: Henrieta Hornáčková

Henrieta Hornáčková Zdroj: Mdp

Henrieta Hornáčková

První posilou je herečka slovenského původu Henrieta Hornáčková. Pochází z Trnavy, ale studovala DAMU v Praze a pedagogickou fakultu v Hradci Králové. Od ukončení studií na DAMU působila v Národním Divadle v Brně a hostuje v několika divadlech, například v Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle v Celetné. Diváci ji mohli vidět i v televizi ve filmu Žralok v hlavě nebo v seriálech Ulice a Dokonalý svět.

FOTO: Robert Hájek

Robert Hájek

Robert Hájek

Druhým nováčkem je Robert Hájek. Mladík z Prahy, který zde vystudoval konzervatoř a od té doby se věnuje divadlu. Vystupoval například v divadle Minor nebo divadle Na Rejdišti. Mimo divadla působí i v dabingu a objevil se v seriálech Cesty domů, Bludičky a Josef a Ly.

FOTO: Tomáš Novotný

Tomáš Novotný

Tomáš Novotný

Trojlístek nováčků uzavírá rodák ze Šternberka Tomáš Novotný. Vystudoval JAMU a už při studiích spolupracoval s Městským divadlem Brno. Po absolvování JAMU se zde stal stálým členem muzikálového souboru. Od roku 2010 byl bez stálého angažmá a pohostinsky vystupoval mimo jiné v Divadle SeMaFor, v Národním divadle Moravskoslezském nebo Východočeském divadle Pardubice.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soubor Městských divadel pražských posílí. Přijdou tři nováčci