Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Sony upouští od životopisu Stevea Jobse. Ujme se jej Universal?

Redakce

Redakce

20. 11. 2014

Studio Sony nabízí k prodeji práva k dlouho diskutovanému životopisnému snímku o zakladateli Applu Stevu Jobsovi. Film doprovázely problémy již od počátku, kdy jej měl režírovat David Fincher. Když se však se studiem nedohodl, od projektu ustoupil, aby tak přenechal místo Dannymu Boyleovi. Poté na poslední chvíli odstoupil i potenciální představitel hlavní role Christian Bale.

Steve Jobs. Zdroj: http://danielsstyle.deviantart.com/

Steve Jobs. Zdroj: http://danielsstyle.deviantart.com/

Internetovým světem za posledních pár dní proletělo hned několik „zaručených“ zpráv o účasti Michaela Fassbendera, avšak vypadá to, že nic neprobíhá tak hladce, jak by se mohlo zdát, a pro Sony je tak snazší snímek nabídnout na filmovém trhu.

Scénář k němu již na základě biografie Waltera Isaacsona sepsal Aaron Sorkin. Ten má již na svědomí jiný snímek s obdobnou tematikou – The Social Network, který při rozpočtu (na hollywoodské poměry velmi skromných) 40 milionů dolarů vydělal více než pětinásobek.

„Oba filmy jsou spíše o lidech než o technologiích, které vynalezli. Co se The Social Network týče, zaujala mne psychologie skutečnosti, že nejúspěšnější sociální síť na světě byla vymyšlena největším samotářem na světě. A v případě Stevea Jobse se jedná o jeho vztahy – zejména pak s jeho dcerou, Lisou – které mne k projektu přilákaly,“ nechal se slyšet Sorkin.

Budoucnost snímku je tedy prozatím nejasná, i když hned z několika zdrojů se linou zprávy, že si na něj brousí zuby v Universal Pictures a oficiální slovo by mohlo padnout již dnes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sony upouští od životopisu Stevea Jobse. Ujme se jej Universal?