Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Snow Patrol dokončili sedmé album, aniž by vydali šesté

Redakce

Redakce

9. 9. 2011

Zpěvák skupiny Snow Patrol prozradil, že kapela již složila své sedmé studiové album. Na tom by nebylo nic k podivu, kdyby ovšem tato severoirská indie formace už vydala předtím svou šestou řadovku. Na tu se totiž zatím stále čeká.

FOTO: Snow Patrol

Snow Patrol vydávají šesté studiové album. Zdroj: myspace.com

Zpěvák Gary Lightbody uvedl při rozhovoru na stanici BBC, že poslední píseň z nadcházejícího alba Fallen Empires, které má vyjít letos v listopadu, by měla přímo navázat na pokračování jejich další tvorby. „Už máme dokončené i další album,“ prohlásil.

Poslední track šesté placky nese název Broken Bottles Form A Star (Prelude) a zároveň bude představovat první hitovku na albu s číslem sedm.

Po pauze opět na scéně

Album tak bude po delší odmlce vítanou novinkou severoirských Snow Patrol, kteří vydali zatím poslední kompilaci s výběrem toho nejlepšího Up to Now v roce 2009, s níž se umístili na třetím místě v žebříčku nejúspěšnějších alb v Británii.

Čtěte také: Rockoví králové 90. let

Frontman Lightbody považuje nadcházející hudební počin za jejich dosud nejlepší. Zároveň přiznává, že pauza v tvorbě kapely byla způsobena díky jeho potýkání se s nedostatkem inspirace pro psaní nových věcí.

„Jedná se o album, na kterém jsme pracovali úplně nejdéle ze všech, ale zároveň i to nejlepší, co jsme vytvořili. Dali jsme si na čas právě kvůli mému bloku s psaním. Stalo se mi to úplně poprvé a na dost dlouhou dobu. Měl jsem dny, kdy jsem nebyl schopen napsat vůbec nic,“ prohlásil zpěvák.

Zpěvák následně přiznává, že je za tuto nevítanou ztrátu schopnosti tvořit paradoxně rád, neboť se mu následně podařilo vyplodit mnohem lepší výsledky než kdy předtím.

„Tato psací krize mě pravděpodobně naučila skládat ještě lepší songy,“ dodal se smíchem Lightbody.

Severoirští alternativní rockeři Snow patrol fungují od roku 1997 a za svou kariéru prodali více než deset milionů alb. Největšího úspěchu dosáhli s albem Eyes Open z roku 2006, z něhož vydali šest úspěšných singlů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Snow Patrol dokončili sedmé album, aniž by vydali šesté