Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Slunce, seno, kameňák. Podívejte se na nejhorší filmové série

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

19. 5. 2012

!Anketa!Pustit se do natáčení filmové série chce pořádnou odvahu. Obzvlášť v případě, když už první díl za moc nestál. TOPZINE.cz pro vás vybral desítku nejhorších příkladů filmových sérií.

FOTO: Twilight

Špatná, ale výdělečná – taková je Twilight sága. Zdroj: distributor filmu

Je známo, že filmové pokračování málokdy dosáhne kvalit prvního dílu. Existují ovšem i případy, kdy už první díl je špatný a ty další pak pouze udržují nastolený trend. Přesně ty jsme si vzali na mušku i my. Připravte se na přehlídku sériové špatnosti.

10. Slunce, seno

Zdeněk Troška, Helena Růžičková a Hoštice, tak zní recept na poměrně úspěšnou českou komediální sérii. Co na tom, že lidový humor nepobaví a děj nepřekvapí? Průměrný český divák sedící u TV Nova bude i tak spokojen. Nikdo další však už ne.

9. Scary Movie

Dosud čtyřdílná parodie je mezi filmovými fanoušky poměrně populární.  Povedené vtípky ale bohužel střídají ty slabé, jejichž množství navíc s každým dalším dílem roste. I přesto je v plánu Scary Movie 5, holt komu není rady…

[youtube_660]3nFqDlZ_rQw[/youtube_660]

8. Paranormal Activity

Vítejte v průměrnosti amerického hororu. Čeká tu na vás mizerný děj a nestrašidelná atmosféra. To všechno tvůrci překopírují a každý rok vypustí do kin v podobě nového pokračování. Vy jako bonus získáte čtvrtý díl, a to už letos v říjnu. No, nekupte to.

7. Piraňa

Prozatím třídílná série o hejnu dravých ryb útočících na lidi začala v roce 1978. V jistém smyslu dosáhl ale popularity až druhý díl. Ten je totiž naprosto příšerný, což by však nebudilo až takovou pozornost, kdyby za ním částečně nestál jeden z nejlepších režisérů James Cameron. Dosud poslední díl sérii zase o něco pozvedl, a tak se letos v létě dočkáme dalšího pokračování se vskutku originálním názvem Piraňa 3DD a David Hasselhoffem v jedné z rolí.

6. Pokémon

Vedle animovaného seriálu, jehož znělku si snad všichni bez problémů vybaví, vznikl v Japonsku i film se žlutým pokémonem Pikachu jako hlavním hrdinou. A ne jeden, ale celá hromada. Filmy i seriál vznikly na motivy původní videohry, kéž by bývalo zůstalo jen u ní.

[youtube_660]p1OHXR63a38[/youtube_660]

5. Twilight

Twilight sága je snad nejrozporuplnější sérií při porovnání její oblíbenosti u diváků a kvality. Přestože kritika je k filmům málokdy smířlivá, Bella s Edwardem mají velkou fanouškovskou základnu, díky níž patří každoročně mezi snímky s největšími tržbami. Všechna tři dosud vzniklá pokračování prvního Stmívání jsou navíc v padesátce nejvýdělečnějších filmů všech dob. Závěrečnému dílu, který bude mít českou premiéru 15. listopadu, je přisuzován podobný osud.

4. Byl jednou jeden polda

České prostředí je na špatné a především hloupé série skutečně bohaté. Trilogie s Ladislavem Potměšilem jako majorem Maisnerem je toho důkazem. Trojice policejních filmů z devadesátých let staví na trapných vtipech a špatném scénáři. Nejhorší na tom všem ale je, že někomu se to skutečně líbí.

3. High School Musical

Co čekat od disneyovské hudební komedie pro teenagery? Vtip, zajímavou zápletku a povedená hudební čísla rozhodně ne. Naopak se připravte na hloupý příběh a velkou porci klišé. Ve výsledku to vlastně ani ty teenagery bavit nebude.

[youtube_660]bEQXcbqvbT0[/youtube_660]

2. Spy Kids

Robert Rodriguez je považován za velmi kvalitního režiséra, proto je s podivem, jak mohl natočit příšernou Spy Kids tetralogii. První díl z roku 2001 ještě nebyl extrémně špatným, s každým dalším pokračováním však kvalita rapidně klesala. Sérii nasadil v loňském roce korunu čtvrtý díl, od kterého už dali ruce pryč původní herci v čele s Antoniem Banderasem. Film je plný prdění, zvracení a krkání, které kvůli 4D formátu, zahrnujícímu čichací kartičky, ucítíte na vlastní nos. Hurá.

1. Kameňák

Mohl by snad na špici našeho žebříčku stanout někdo jiný než Zdeněk Troška se svou odpadovou trilogií? Když je komedie plná tupých vtipů, něco je evidentně špatně. A když s třetím dílem už i pokusy o vtip v podstatě vymizí, je to pak vlastně ten největší vtip všech Kameňáků dohromady. Nemůžeme zapomenout ani na herecké obsazení, které je skutečnou perlou. Monika Absolonová, Martin Maxa, Dolly Buster – tohle jinde nedostanete.

[poll id=“155″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slunce, seno, kameňák. Podívejte se na nejhorší filmové série