Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Slovenští MF odpoví online čtenářům Topzine.cz

Martin Peška

Martin Peška

7. 10. 2009

Punk-rocková parta MF, která pochází ze slovenského Nového Mesta nad Váhom, slaví úspěchy na své domácí scéně a míří i do Česka. Nejbližším koncertem je vystoupení 10. října v pražském klubu Abaton, kam jsou pozvaní jako jedni z hostů akce Viva La Fest aneb oslava 0. narozenin Topzine.cz.

Koncem loňského roku slovenská formace poprvé od roku 2005 přibrala do svých řad druhého kytaristu, který se stal brzy plnohodnotným článkem kapely, a společně natočili svůj první studiový debut pod názvem Nabité.

Album skýtající dvanáct skladeb se natáčelo ve studiu v Moravskom Lieskovom. Hned s prvním singlem, který nese stejný název jako sama deska, sklidil punk-rockový kvartet úspěch v hitparádě na slovenské hudební televizi Musiq1. Nabité se zde udrželo na první pozici po dobu tří týdnů.

MF působí na hudební scéně od května roku 2002. Současnou sestavu skupiny MF tvoří Martin Guriš (kytara, zpěv), Matej „Menhyr“ Martiš (kytara, zpěv), Marek „Šampanský“ Hubert (baskytara, zpěv), Juraj „Ďuri“ Pisklák (bicí).

V hudbě MF jsou cítit vlivy kapel Green Day, Sum 41,  Sugarcult, Vanilla Club nebo Iné Kafé.

Na otázky čtenářů Topzine.cz bude kapela odpovídat v pátek 9. října od 18 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slovenští MF odpoví online čtenářům Topzine.cz